Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia durnapedija! Nusišnekėjimų šventovė!

TCL

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką

TCL arba Tool Control Language - savotiška programavimo kalba, skirta visokiems skriptams rašyti - atėjusi iš Unix, kur buvo itin populiari senesniais laikais, kur atliko tą pačią funkciją, kaip ir kažkoks VB Script, tik žymiai universaliau, nes lengvai buvo įkišama į bet kur, kur tik papuola, o negana to, ir dirbti galėjo visokiose aplinkose, kur jokios grafikos nėra.

Kaip sako, kažkoks John Ousterhout tą TCL sukurti sugalvojo po to, kai jau su kokia 10 skirtinga programa kapstydamasis, pamatė, kad vis kiekviena didesnė programa turi nuosavą programavimo kalbą įkišta, kuri teskirta tam, kad darytų kažkokius įprastus kasdienius dalykus, kuriuos galima būtų ir su kitomis programavimo kalbomis padaryti, bet kad tos kitos kalbos nepritaikytos tam, kad galėtų tapti kokių nors programų dalimi.

Pati TCL yra labai paprasta, primenanti kažkokį primityvų Lisp ir Awk mišinį. Naudojama prefiksinė notacija.

Populiariausi TCL išplėtimai - tai Tcl/Tk ir Expect. Tk leidžia kurti visokius grafinius interfeisus ir imti duomenis iš visokių tekstinių programų, taip bet kurią Unix terminalams skirtą programą paversdamas grafine, su visokiais mygtukais ir meniuškėmis. Tuo tarpu Expect yra kitoks daiktas - jis leidžia laukti ir skaityti iš kažkur duomenis, o paskui juos apdirbinėti ir visaip į juos reaguoti, pavyzdžiui, kaip reikdavo darytis visokiems botams.

Su Expect buvo padaryta Grožytė, nes ji gi buvo IRC botas ant Eggdrop, kuris ir turėjo tą patį TCL/Expect modulį.


Hello World su TCL

puts "Hello, World!"