Turistų spąstai

Turistų spąstai, dar žinomi ir anglakalbišku pavadinimu tourist trap - tai tokia rūšis pasilinksminimo vietų, ypač kabokai, kurie atrodo visai mielai ir pritraukia patiklius turistus, katrie gauna nieko gero, o štai sąskaitos būna tokios, kad maža nepasirodo.

Miestas, kuris daugmaž visas kaip ištisi turistų spąstai - tai Palanga, kur nežinia, ar išvis įmanoma rasti tokį kaboką, kuris nebūtų atvirais turistų spąstais. Kur beeitum - vis klaiki maisto kokybė, kainos primena kažkokius užribius, o personalas į lankytojus žiūri kaip į durnius.

Šiuo metu Vilniuje daugiausiai turistų spąstų yra Pilies gatvėje ir Didžiojoje gatvėje, bet ir yra ir kitų vietų Senamiestyje, kur netikėtai galima užsirauti.

Visa gi laimė, kad užėjo kaip tai korona ir visa ta epidemija ir karantinas uždarė visokius kabokus. Turistų spąstai, kurie buvo orientuoti į naivius netyčinius vienkartinius atklydėlius, negalėjo išsilaikyti ir bankrutavo. Daug buvo visokių riksmų, kaip valdžia žlugdo verslą, bet kažkodėl kiti kabokai didesne dalimi išgyveno iš maisto, parduodamo išsinešimui. Gi turistų spąstai jokio padoraus maisto neturėjo, tai nebuvo ir ką parduot.

Štai taip ir būna, kad kartais koks nors kovidas kažką gero padaro, o ne tiktai vien blogį.


Dar žr.