Turistų spąstai

Turistų spąstai, dar žinomi ir anglakalbišku pavadinimu tourist trap - tai tokia rūšis pasilinksminimo vietų, ypač kabokai, kurie atrodo visai mielai ir pritraukia patiklius turistus, katrie gauna nieko gero, o štai sąskaitos būna tokios, kad maža nepasirodo.

Čia kokia tai iliustracija apie tai, kaip būna, kai pakliūni į turistų spąstus

Visų turistų spąstų veikimo principas yra labai paprastas: turistai nežino, kad čia yra spąstai, todėl ateina, o kad antrą kartą neateis - tai nesvarbu, nes visvien tik turistus gaudom.

Miestas, kuris daugmaž visas kaip ištisi turistų spąstai - tai Palanga, kur nežinia, ar išvis įmanoma rasti tokį kaboką, kuris nebūtų atvirais turistų spąstais. Kur beeitum - vis klaiki maisto kokybė, kainos primena kažkokius užribius, o personalas į lankytojus žiūri kaip į durnius.

Šiuo metu Vilniuje daugiausiai turistų spąstų yra Pilies gatvėje ir Didžiojoje gatvėje, bet ir yra ir kitų vietų Senamiestyje, kur netikėtai galima užsirauti. O ir bendrai, apie miesto centrą turistų spąstai pasitaiko tai šen, tai ten.

Turistų spąstai ir korona

Visa gi laimė, kad užėjo kaip tai korona ir visa ta epidemija ir karantinas uždarė visokius kabokus. Turistų spąstai, kurie buvo orientuoti į naivius netyčinius vienkartinius atklydėlius, negalėjo išsilaikyti ir bankrutavo. Daug buvo visokių riksmų, kaip valdžia žlugdo verslą, bet kažkodėl kiti kabokai didesne dalimi išgyveno iš maisto, parduodamo išsinešimui. Gi turistų spąstai jokio padoraus maisto neturėjo, tai nebuvo ir ką parduot.

Štai taip ir būna, kad kartais koks nors kovidas kažką gero padaro, o ne tiktai vien blogį.

Deja, turim pasakyti, kad praėjus vos porai metų po koronos siautėjimo, turistų spąstai vėl pradėjo veistis, ir dar naglesniais pavidalais - jau yra kabokų, kurie vaizduoja tautinius, specialiai lokalius, bet į kur atėjęs, gali palikti už pietus 100 ar daugiau eurų, o privalgyti neįsivaizduojamai mažai ir prastai. Žodžiu, saugokitės ir nesileiskite apgaunami.


Dar žr.