Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Studer

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
23:49, 18 vasario 2022 versija, sukurta Undo (Aptarimas | indėlis) (Naujas puslapis: '''Studer''' (kartais klaidingai rašoma kaip Studder) - sena kompanija iš Šveicarijos, daugeliui nežinoma, nes neužsiima pati nei HiFi, nei kokiomis nors...)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search

Studer (kartais klaidingai rašoma kaip Studder) - sena kompanija iš Šveicarijos, daugeliui nežinoma, nes neužsiima pati nei HiFi, nei kokiomis nors buitinėmis aparatūromis, o daro tik įrangą visokioms įrašų studijoms, radijo stotims ir panašiai. Tai į šitą firmą visokie audiofilai žiūri panašiai nesuprantančiom akim, kaip sovietiniai Vesna magelio savininkai žiūrėdavo į paveiksliukus iš OTTO katalogo su tenai pavaizduotomis HiFi klasės audio sistemomis. Tipo ir norisi, ir net nežinia, kaip būtų naudot, jei ir turėtum.

Kadaise Lietuvos radijas nusipirko Studer sistemas savo įrašams, kompiuterius visokius ten su kažkokiomis baisiai gudriomis garso plokštėmis ir kažkokiomis programomis garsui redaguoti. Tai iki šiol visokių komercinių stočių veikėjai žiūri į tą įrangą kaip į stebuklą, nors ir du dešimtmečiai jau praėjo.

Pradėjusi veiklas nuo visokių oscilografų, kuriuos kūrė toks Willi Studer (nuo jo ir firmos vardas), Studer firma vėliau plėtėsi ir tapo viena iš didžiausių pasaulyje studijinės įrangos gamintojų. Tuo pačiu įkūrė ir tokią Revox kompaniją, kuri gamino maždaug nenormalaus lygio HiFi aparatūrą, su kuria palyginus, dauguma HiFi gamintojų verkė kamputyje.

Vienok laikai keitėsi, atėjo didžioji audio krizė, tai Revox irgi pašlubavo reikalai, o ir studijose įvyko lūžis - perėjimas nuo magnetofonų prie kompiuterių, tad Studer reikalai irgi pašlijo - ir viskas baigėsi tuo, kad juos 1990 Willi Studer pardavė kam papuola, tie kas papula išskaidė gabalais, o galų gale firmą 1994 įsigijo Harman International, kurie nesicackindami gamybą iš Šveicarijos perkėlė į kur papuola, o ypač - į Kiniją, nes taip pigiau.

Kažkaip Studer firmai pavyko išgyventi ir ją 2021 metais galų gale Harman pardavė kažkokiai Evertz Technologies, o kaip ten bus toliau - niekas nežino. Kitą vertus, atrodo, kad Revox taip ir pasiliko Harman sudėtyje.