Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Studebaker: Skirtumas tarp puslapio versijų

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
(Naujas puslapis: '''Studebaker''' - buvo tokios amerikoniškos mašinos kadaise, bet išties tai pagal kilmę tai būtų vokiškos mašinos, nes firmą 1922 įkūrė kažkokia vokie...)
 
 
1 eilutė: 1 eilutė:
'''Studebaker''' - buvo tokios [[amerikoniškos mašinos]] kadaise, bet išties tai pagal kilmę tai būtų [[vokiškos mašinos]], nes firmą [[1922]] įkūrė kažkokia [[vokiečiai|vokiečių]] imigrantų šeima [[JAV]], gal norėdama parodyti, kad vokiška kokybė yra geresnė, o gal kad [[imigrantai]] irgi kažką sugeba.
'''Studebaker''' - buvo tokios [[amerikoniškos mašinos]] kadaise, bet išties tai pagal kilmę tai būtų [[vokiškos mašinos]], nes automobilių gamybos firmą [[1902]] įkūrė kažkokia [[vokiečiai|vokiečių]] imigrantų šeima [[JAV]], gal norėdama parodyti, kad vokiška kokybė yra geresnė, o gal kad [[imigrantai]] irgi kažką sugeba.


Išties Studebaker ir garsėjo kokybe - tai buvo nepigios, bet ir ne prabangios klasės mašinos, populiarios ir mėgstamos, nes negesdavo, gerai veikdavo ir be problemų būdavo. Išties vokiška kokybė.
Išties gi pati Studebaker firma įkurta buvo išvis dar [[1852]] metais, tik tiek, kad daugelį metų gamino paprasčiausiai visokius vežimus fermeriams, anglių kasyklų vagonėlius ir panašius daiktus. Ir tik jau kai pradėjo plisti mašinų biznis, persimetė ir ant [[mašinos|mašinų]]. Taip [[1902]] ir išleido pirmą automobilį, kuris, beje, buvo elektrinis. Pirmą mašiną su benzininiu varikliu Studebaker išleido tik po dar poros metų.


Gi vienok po [[II Pasaulinis karas|II Pasaulinio karo]] JAV prasidėjo labai aštri konkurencija mašinų rinkose, nes kariuomenė jau netiekė tiek užsakymų, tai [[Ford]] ir [[General Motors]] kaip susipjovė, tai prasidėjo [[kainų karas]], kuris baigėsi tuo, kad Studebaker susibankrutavo. Taip kad [[1950]] metais vis dar augusi ir nuostabiai atrodžiusi kompanija jau [[1953]] metais žlugo.
Matomai vokiškos šaknys ir ilga vežimų gamybos patirtis davė savo, nes Studebaker visą laiką garsėjo kokybe - tai buvo nepigios, bet ir ne prabangios klasės mašinos, populiarios ir mėgstamos, nes negesdavo, gerai veikdavo ir be problemų būdavo. Išties vokiška kokybė.
 
Gi vienok po [[II Pasaulinis karas|II Pasaulinio karo]] JAV prasidėjo labai aštri konkurencija mašinų rinkose, nes kariuomenė jau netiekė tiek užsakymų. Taigi, gamintojai ėmė pardavinėti mašinas kiek įmanoma pigiau, o [[Ford]] ir [[General Motors]] kaip susipjovė, tai prasidėjo [[kainų karas]], kuris baigėsi tuo, kad Studebaker susibankrutavo. Taip kad [[1950]] metais vis dar augusi ir nuostabiai atrodžiusi kompanija jau [[1953]] metais faktiškai pasidavė ir nusprendė parsiduoti [[Packard]] kompanijai. Šioji buvo gerokai mažesnė, tačiau bent laikėsi pelningai, tad pinigų turėjo žymiai daugiau.
 
Gavosi jungtinė kompanija - Studebaker-Packard Corporation, kuri paskui visaip bandė skirstytis, kuri kokias mašinas gamins, bet baigėsi tuo, kad Packard mašinų neliko išvis, kompanija [[1967]] persivadino atgal į Studebaker Corporation, bet greitai parsidavė kažkokiems vandens ir naftos siurblių gamintojams, tuo pačiu galutinai uždarydama paskutines savo mašinų linijas. O kiti investuotojai jau matė, kad iš mašinų čia verslo nepasidarysi, tad šitaip firma ir nustojo egzistuoti.
 
Tiesa, jau bežlungant Studebaker kompanijai, [[1962]] metais viena iš jos gamyklų ėmė gaminti tuo metu labai vykusį prabangų sportinį mašinų modelį - Studebaker Avanti. Tai šitas modelis, nepaisant nieko, tapo pelningu ir sėkmingu. Taigi, firmą ardant ir perstruktūruojant, modelio gamyba kartu su gamykla buvo parduota kažkokiems mėgėjams, kurie tą mašiną ir toliau gamino, pradžioje iš užsilikusių Studebaker dalių, o paskui - jau ir iš perkamų [[General Motors]] bei [[Ford]] važiuoklių ir detalių. Taip gavosi atskira firma - [[Avanti]], kuri egzistavo daugelį metų, pakolei nesužlugo dėl visai kitų, nesusijusių priežasčių.




[[Category:Auto-moto]]
[[Category:Auto-moto]]

Dabartinė 16:40, 27 sausio 2023 versija

Studebaker - buvo tokios amerikoniškos mašinos kadaise, bet išties tai pagal kilmę tai būtų vokiškos mašinos, nes automobilių gamybos firmą 1902 įkūrė kažkokia vokiečių imigrantų šeima JAV, gal norėdama parodyti, kad vokiška kokybė yra geresnė, o gal kad imigrantai irgi kažką sugeba.

Išties gi pati Studebaker firma įkurta buvo išvis dar 1852 metais, tik tiek, kad daugelį metų gamino paprasčiausiai visokius vežimus fermeriams, anglių kasyklų vagonėlius ir panašius daiktus. Ir tik jau kai pradėjo plisti mašinų biznis, persimetė ir ant mašinų. Taip 1902 ir išleido pirmą automobilį, kuris, beje, buvo elektrinis. Pirmą mašiną su benzininiu varikliu Studebaker išleido tik po dar poros metų.

Matomai vokiškos šaknys ir ilga vežimų gamybos patirtis davė savo, nes Studebaker visą laiką garsėjo kokybe - tai buvo nepigios, bet ir ne prabangios klasės mašinos, populiarios ir mėgstamos, nes negesdavo, gerai veikdavo ir be problemų būdavo. Išties vokiška kokybė.

Gi vienok po II Pasaulinio karo JAV prasidėjo labai aštri konkurencija mašinų rinkose, nes kariuomenė jau netiekė tiek užsakymų. Taigi, gamintojai ėmė pardavinėti mašinas kiek įmanoma pigiau, o Ford ir General Motors kaip susipjovė, tai prasidėjo kainų karas, kuris baigėsi tuo, kad Studebaker susibankrutavo. Taip kad 1950 metais vis dar augusi ir nuostabiai atrodžiusi kompanija jau 1953 metais faktiškai pasidavė ir nusprendė parsiduoti Packard kompanijai. Šioji buvo gerokai mažesnė, tačiau bent laikėsi pelningai, tad pinigų turėjo žymiai daugiau.

Gavosi jungtinė kompanija - Studebaker-Packard Corporation, kuri paskui visaip bandė skirstytis, kuri kokias mašinas gamins, bet baigėsi tuo, kad Packard mašinų neliko išvis, kompanija 1967 persivadino atgal į Studebaker Corporation, bet greitai parsidavė kažkokiems vandens ir naftos siurblių gamintojams, tuo pačiu galutinai uždarydama paskutines savo mašinų linijas. O kiti investuotojai jau matė, kad iš mašinų čia verslo nepasidarysi, tad šitaip firma ir nustojo egzistuoti.

Tiesa, jau bežlungant Studebaker kompanijai, 1962 metais viena iš jos gamyklų ėmė gaminti tuo metu labai vykusį prabangų sportinį mašinų modelį - Studebaker Avanti. Tai šitas modelis, nepaisant nieko, tapo pelningu ir sėkmingu. Taigi, firmą ardant ir perstruktūruojant, modelio gamyba kartu su gamykla buvo parduota kažkokiems mėgėjams, kurie tą mašiną ir toliau gamino, pradžioje iš užsilikusių Studebaker dalių, o paskui - jau ir iš perkamų General Motors bei Ford važiuoklių ir detalių. Taip gavosi atskira firma - Avanti, kuri egzistavo daugelį metų, pakolei nesužlugo dėl visai kitų, nesusijusių priežasčių.