Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Senovės Roma

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
21:56, 31 kovo 2021 versija, sukurta Bruzdu-2021 (Aptarimas | indėlis)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search

Romos imperija - tai dar vadinama Senovės Roma - kadaise didžiausia imperija, nes apėmė visas šalis, kokios tik palei Viduržemio jūrą. Vienok kai buvo absoliuti ir viską valdanti, tai Senovės Roma galų gale subyrėjo ir tepaliko mums lotynų kalbą. O dėl subyrėjimo vieni kaltina kažkokius barbarus ir gotus, kurie Romą išgriovė, o kiti kaltina žydus, nes tie tenai įvedė krikščionybę.

Kadangi Jėzaus Kristaus gimimas daugelio galvose siejasi su krikščionybe, o pastaroji - ir su Romos imperijos žlugimu, tai kažkaip daugumos galvose lieka įsivaizdavimas, kad maždaug apie tą laiką Romos imperija ir sugriuvo. Kiti gi, dar pasiskaitę istorijos, žino, kad ta Romos imperija gal griuvo ir ne iš karto, bet paskui visokie barbarai ją dorojo ir sudorojo.

Išties gi tokia teisybė, kad netgi oficialiai Romos Imperija, tiesa, jau su sostine kažkur Konstantinopolyje, kuris kažkur dabartinėje Turkijoje, galutinai sugriuvo tiktai 1453 metais, kai kokie tai arabai ar dar kažkas tą Konstantinopolį užkariavo. Palyginimui, netgi Kristoforas Kolumbas gimė 1451 metais, t.y., dviem metais anksčiau. Ir netgi LDK tuo metu tęsėsi jau jūros iki jūros, o Vytautas Didysis mirė 1430 metais.

Dar aišku, kad visko paveldėtoja tai buvo Italija, bet anie italai nieko nesugebėjo išsaugoti.

Pipedijai Senovės Roma labiausiai žinoma tuo, kad tenai gyveno tokia Valerija Mesalina, kuri buvo legendarinė kūrva, o tai labai pipkantiška šios šalies detalė, kelianti visiems nesveiką susidomėjimą.