Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Ričardas Gavelis

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Ričardas Gavelis - tikrai legendarinis rašytojas, kuris tapo galgi vieninteliu Rašytoju per visą Lietuvos istoriją iš Didžiosios Raidės. Na, dar kai kurie sako, kad buvo dar keli, kurie irgi taip įspūdingai rašė, bet čia šitas straipsnis yra apie Gavelį, tai kitų ir neminėsime.

Ričardas Gavelis pagarsėjo su savo romanu "Vilniaus pokeris", o paskui dar dar ir toksai buvo "Vilniaus džiazas", bet tas jau buvo mažiau populiarus. Dar prieš tai ir paskui Ričardas Gavelis parašė visokių ten kitų apsakymų ir knygų, bet tai jau nebuvo taip gerai, tai neminėsim. Patį "Vilniaus pokerį" Gavelis rašė ištisus 8 metus, nuo pat 1981, o išleido 1989, kai kažkas iš "Vagos" leidyklos tiesiog pasakė, kad tebūnie bus kaip bus ir išleisim, ir gal į kalėjimą ir durnyną už tai neatsisėsim.

Turim pasakyti, kad ano meto psichiatrai gana neblogai įvertino Ričardą Gavelį dėl to jo "Vilniaus pokerio" ir siūlė jam dėl šitos knygos gultis į durnyną, tačiau anas durnyno lyg ir išvengė (nors negalim būti tuo tikri). Bet nesvarbu, kaip buvo, tai kūrinys gavosi neeilinis.

Legendos pasakoja, kad visiškai ankstyvuose Gariūnuose būdavo galima už kažkokią tai nedidelę pinigų sumą nusipirkti paskirų atšviestų puslapių iš Gavelio knygos, kur pasakojamos kažkokios detalės apie tai, kaip pimpalas kišamas ten ir panašiai.

Dar kai kurie pasakoja, kad Ričardas Gavelis lietuviškoje literatūroje - tai panašiai, kaip Šarūnas Sauka lietuviškoje tapyboje. Tai čia gal ir nėra teisybė, bet gal ir yra.


Ričardo Gavelio įvestos sąvokos

Savo knygoje "Vilniaus pokeris" Ričardas Gavelis pridėliojo juntamą kiekį žargonizmų, posakių ir žodžių, kurie buvo bent dalimi jo paties ir išgalvoti. Tai kai kurie iš tų žargonizmų, posakių ir žodžių paskui pasidarė tokiais kartais plačiau ir už jo knygą žinomais.

Tarpu tokių geriau pagarsėjusių, štai tokie vat:

  • Kanukai
  • Homo Lituanicus
  • Visatos subinė
  • Lavonidas Brežnevas


Dar kiti Ričardai, kurie žinomi Pipedijai

Kadangi nežinome kitų Gavelių, tai žinome bent jau kelis kitus Ričardus, kurie niekuo nesusiję su Ričardu Gaveliu: