Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Vilniaus pokeris

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Vilniaus pokeris - garsiausia iš visų lietuviškų knygų, parašyta tokio Ričardo Gavelio. Išspausdinta pačioje pačioje sovietmečio pabaigoje, kai viskas jau griuvo, šita knyga daugybei žmonių susimbolizavo visą tą beviltiškumą ir beprotybę, kuri užmaskuotai vyko apie 1970-1980 metų periodą.

Kaip sako istorija, knygą slaptomis į stalčių (t.y., nesitikėdamas kada nors išspausdinti) Ričardas Gavelis pradėjo rašyti dar 1981 metais, o užbaigė apie 1989. Kadangi prasidėjo Perestrojka ir Glasnost, tai 1989 metais kažkam iš Vagos leidyklos pavyko knygą prastumti, apeinant Glavlitą.

Paskui gi, dėl to, kad knygoje buvo aprašyta, kad moterys turi mėnesines, atsirado kokie tai pusgalviai, kurie bandė dėl to Ričardą Gavelį uždaryti į psichiatrinę, tačiau kadangi baudžiamoji psichiatrija tuo metu pradėjo strigti, tai kaip sako legenda, autoriui pavyko išvengti šito reikalo.

Knygoje aprašomas, aišku, Vilnius, nes ir pavadinime taip parašyta. Visas veiksmas vyksta tuo metu, kai valdė Leonidas Brežnevas, kuris čia minimas kaip Lavonidas Brežnevas. Laiko periodas - ne visai aiškus, kažkurių 197x metų ruduo. Ir viskas turėtų vykti, kaip inteligentų vakarėlis, nes veiksmas eina daugiausiai tarp Mažvydovkės darbuotojų, nes dauguma personažų dirba būtent tenai.

O paskui prasideda visokie šūdai, kažkas ten kažką žudo, paskui visi tenai durni, kažkas tenai kaltas, kažkokie nenormalūs, paskui žmogus į šunį pasivertęs, paskui ten visi numiršta ir žūsta ir nusižudo ir viskas baigiasi blogai.

Tai čia matyt autorius nebuvo labai optimistiškas, kai rašė tą knygą.