Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Prekyba

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
12:58, 14 lapkričio 2020 versija, sukurta Makštutis (Aptarimas | indėlis)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search

Prekyba - tai kai vieni perka, o kiti parduoda, tai iš to darosi visi pardavimai beigi rinkos ekonomika. Aišku neabejotinai, kad laisva rinka yra bet kokios prekybos pagrindas, nes jei rinka nelaisva, tai tada prekyba vyksta prastai, atsiranda deficitas, užkyla kainos, sutrinka pirkimai bei tiekimas ir visas pardavimų procesas pavirsta į nesąmonę.

Anais laikais, kai prie ruso buvo geriau, prekyba buvo išvystyta taip smarkiai, kad vienam miesto rajonui tekdavo viena maisto prekių parduotuvė, kartais gal 2-3, bet tai jau išimtiniais atvejais. Taigi, tekdavo iki parduotuvių eiti kilometrą ar netgi važiuoti viešuoju transportu, nes taip visiems buvo patogiau. O kas yra patogiau, nuspręsdavo kompartija, nes ji visada geriau už žmones žinodavo, ko nori žmonės. Tai vadinosi orientacija į klientą ir visi suprato, kad ta orientacija yra pakankama.

Taip pat būdavo ir didžiulės eilės, ir panašiai, nes be eilių juk neįvertinsi, kokią gerą dovaną ir paslaugą gavai. Taigi, prekyba buvo gerai organizuota.

Užtat ir pardavėjos (o tik labai išimtinai retais, beveik neįmanomais atvejais pardavėjai vyrai) buvo labai gerbiamos. Pardavėjos rėkdavo ant klientų atvirai, nesivaržydamos, tujindamos ir nesisveikindamos. O klientai, nulenkę galvas, atsiprašinėdavo ir stengdavosi visaip įtikti, kad nors kažką gautų. O geriausi, vertingiausi klientai todėl kartais gaudavo per užpakalines parduotuvės duris įeiti ir iš pardavėjos nusipirkti deficito už keliagubą kainą. Štai taip prekyba buvo vertinama.

Taigi, prakutusi kokios nors daržovių parduotuvės pardavėja, prekiaudama deficitiniais žirneliais, citrinomis ir panašiais niekais, per mėnesį užsidirbti galėdavo tūkstantį ar kelis tūkstančius rublių, o kai artėdavo Naujieji metai ir paduodavo importinių madanrinų - kartais tas uždarbis viršydavo ir 10 tūkstančių. Pajamos pas pardavėjus būdavo sunkiai suvokiamos.

O dabar štai atsirado visokie prekybos tinklai ir didieji prekybos centrai, tai pardavimai jau 30 metų, kaip prarasdinėja savo vertę, žmonės jau spėjo užmiršti, kaip gerai buvo kadaise, kai buvo planinė ekonomika. Išlepino ta laisvarinkiška prekyba jus visus, per daug seniai nepatyrėt, kas yra nespėti vakare duonos nusipirkt, nes visą išpirko. Milenialsai jūs, ir nesubrendėliai, per mažai privargote!