Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Mokslininkai nustatė

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
17:07, 20 rugsėjo 2013 versija, sukurta Karvespienas (Aptarimas | indėlis)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search
Štai taip ir vyksta, kai mokslininkai kažką nustato, o visokie žurnalistai aprašo

Mokslininkai nustatė - viena iš tų frazių, pagal kurias dažnai galima išsyk atpažinti, kad jums kabina ant ausų makaronus ar šiaip neša visokį briedą. Frazės tikslas - pavaizduoti, esą kalbami protingi dalykai, nors suprantantiems aišku, kad visa tai makaronai.

Itin šią frazę apie mokslininkus mėgsta tūpiausių rūšių žurnalizdai, populiariuose portaluose paskelbiantys visokias sensacijas - pradedant nekaltomis mokyklinėmis žiniomis apie tai, kad balta susideda iš visų spalvų (nustatyta dar Niutono prieš kelis šimtmečius) ir baigiant stebuklingomis naujienomis apie šaltąją termobranduolinę sintezę (jau ketvirtį amžiaus vis pasikartojanti šarlatanų sensacija), bei netgi apie tai, kad mokslininkai nustatė, kada ateis tikroji pasaulio pabaiga.

Kartais žurnalistų pavartota frazė apturi kokį nors ryšį su kokiais nors tikrais mokslininkais ar realiai buvusiais tyrimais, tačiau tada neretai paaiškėja, kad mokslininkai sakė kažką kito, o kartais - netgi kažką išvis priešingo. Kaip pvz., senoje istorijoje apie tai, kaip psichotronai (mobilaus ryšio antenos) kenkia smegenims, paaiškėjo, kad visi tai įrodantys tyrimai, kuriuos skleidė tūpi žurnalizdai, rodė kaip tik visiškai priešingai - kad jokio ryšio nėra. Tačiau žurnalizdams reikėjo sensacijų, o perskaityti, kas parašyta - jie nesugebėjo.

Iš kitų žurnalizmų frazė apie mokslininkus išsiskiria nebent tuo, kad skirta ne tekstui pagražinti, kaip įprastos klišės, o tam, kad pavaizduoti kažkokį protingumą ir patikimumą. Reikia dar pridėti, kad šitą frazę mėgsta dar ir visokie spameriai bei tinklinės prekybos atstovai, nes irgi taip pasirodo patikimiau. Bent jau sau patiems ir kitiems panašiems idiotams.

Kartais didesniam paįvairinimui ar įtikinamumo pagerinimui, frazė dar pagražinama, pvz., rašoma:

  • Britų mokslininkai nustatė
  • Japonų mokslininkai nustatė
  • Nigerijos mokslininkai nustatė
  • Rusijos mokslininkai nustatė

... Ir taip toliau.

Itin sunkiais melavimų atvejais prie visos tos frazės gali būti nurodomas ir koks nors universitetas ar institutas, o retkarčiais - netgi kokio nors mokslininko pavardė kartu su visokiomis tenais neaišku ko neaišku už ką suteiktomis akademinėmis regalijomis tokiomis kaip "dr.", "prof.", "akad.", "garbės daktaras". Tik kad dažniausiai paaiškėja, kad nei tas, nei anas nieko bendro neturi, o menami mokslininkai - kokie nors aferistai ir šarlatanai.

Mokslininkai Lietuvoje

Lietuvoje gi irgi yra tenais visokių mokslinykų, katrieji visokias prognozes varažyja ir išaiškinimus teikia. Labiausiai žinomas gi yra Lietuvos energetikos institutas, nuo katrojo išminties tuoj turbūt visi balanas deginsis ir molines piečkas kūrensim.