Kriptopyderai

Kriptopiderastija ir kriptopyderai - tai užsislėpę, užsimaskavę pyderai, neigiantys savo pyderiškumo apraiškas ir neretai aktyviai bei aršiai kovojantys su bet kokiu homoseksualumu, kaip su pasauline grėsme.

Labai svarbu kriptopyderų nepainioti su latentiniu homoseksualumu: pastarojo atveju žmogus išties nesuvokia, kas jį traukia, todėl bando būti normalus, tačiau dėl tokios dvasinės kovos su savimi jam pavažiuoja stogas, išsivysto neurozė. Kriptopyderų atveju gi polinkiai gali būti ir suvokiami, tačiau būdingas jų neigimas, nepripažinimas pramaišiui su tipiniais vangiosios šizofrenijos simptomais ir agresyvia verbaline diarėja.

Simptomatika

Pats kriptopederastinių polinkių pobūdis neapsiriboja nekaltu homoseksualumu, o išsiplečia į kitas sritis - koprofiliją, urinofiliją, sadomazochizmą, degeneraciją ir pan.. Moterys - kriptopederastės liaudyje dažniau vadinamos stervomis.

Tai čia dar irgi verta paminėti, kad aršiausi homofobai neretai irgi būna kriptopederastijos apsėsti, nesgi jei smarkiai smegeninė persikreipia, tai visokių ten paradoksalių vidinių konfliktų mastyme atsiranda.


Patogenezė

Skirtingai nuo latentinio homoseksualumo, kur įmanoma pasiekti to, kad žmogus suprastų ir priimtų savo poreikius bei sugebėtų su jais įsigyventi visuomenėje, kriptopederastija pasireiškia, kaip tragiška irgi nesuvaldoma neurozė, dažnai perauganti netgi į nesveikas šizofrenijos formas. Pastebėtina gi, kad pederastija negali būti priimtina visuomenei, nes agresyviai pažeidžia aplinkinių laisves ir sukelia pavojų netgi pačiam piderastija sergančiam ligoniui. Todėl netgi suprasdamas savo iškrypimą, kriptopyderas priverstas slėptis, maskuotis.

Neurotinė kriptopederastija sergančio asmens būsena, nesant savo giluminių dvasios problemų pripažinimo, ilgainiui perauga į psichozę ar net schizofreniją.

Kriptopiderastija nevienareikšmiškai siejama su sunkiais latentinio homoseksualumo atvejais, daugybinėmis psichologinėmis traumomis ir pan.. Simptomų tarpe - aršus absurdiškų politinių pažiūrų propagavimas (komunizmas ir pan.), asocialus elgesys ir t.t..

Gydymas ir prognozė

Gydymas dažniausiai nesėkmingas. Galutinėse degeneracijos stadijose silpną remisiją duoda šoko terapija, ypač elektrokonvulsinė terapija. Lobotomija. Vėlesnis stabilizuotos būsenos palaikymas ribinėmis neuroleptikų dozėmis. Sunkiais atvejais - pagal galimybes rekomenduotina eutanazija.