Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


AltaVista

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
02:05, 25 kovo 2022 versija, sukurta ManoBitaiBuvoDu (Aptarimas | indėlis) (Naujas puslapis: 500px|thumb|right|Štai taip atrodė anais laikais, [[1999 metais jau vegetuojantis AltaVista puslapis. Tai, beje, pagal tą laiką buvo visiškai pavyzdinis, etaloninis interneto dezainas, kuriam daugelis galėjo tik pavydėti. Puslapis čia matomas Netscape Navigator programoje, tokioje interneto naršyklėje, kuri buvo naudojama tais senoviniais laikais.]] '''AltaVista''' - buvo tokia paieškos si...)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search
Štai taip atrodė anais laikais, 1999 metais jau vegetuojantis AltaVista puslapis. Tai, beje, pagal tą laiką buvo visiškai pavyzdinis, etaloninis interneto dezainas, kuriam daugelis galėjo tik pavydėti. Puslapis čia matomas Netscape Navigator programoje, tokioje interneto naršyklėje, kuri buvo naudojama tais senoviniais laikais.

AltaVista - buvo tokia paieškos sistema kadaise, kai dar nebuvo Google. Tai buvo periodas, kai AltaVista buvo geriausia paieška pasaulyje ir geresnės tiesiog nebuvo, o ir paieška tenai buvo išties gera. Bet tai buvo labai seniai, kokiais 1997 metais.

O istorija čia yra tokia, kaip kadaise viena iš didžiausių kompiuterius gaminusių kompanijų pagamino svarbiausią paieškos sistemą ir internetų portalą, o paskui viską prapiso ir patys nesuprato, ką padarė.

Istorija buvo gi tokia, kad maždaug 1995 metais Digital kompanija nutarė pareklaminti kažkokį savo superserverį, kuris labai galingas. Ir padarė paieškos sistemą, kuri rastų viską, kas yra Internete. Na, jei ir ne viską, bet daugumą dalykų. Sistemai buvo paimtas tiesiog vienas eilinis didelės galios serveris, ant jo užsukti kažkokie skriptai ir duomenų bazė, nu ir padarytas puslapis, kuris leistų paieškas daryti.

Štai ta paieškos sistema buvo pavadinta AltaVista ir tiesiog skirta tų serverių reklamai. O reklama parėjo gera - pradžioje tūkstančiai, paskui dešimtys tūkstančių, o paskui ir milijonai žmonių ėmė naudotis šita paieška. Tai beje, internetai buvo nedideli ir milijonai žmonių reiškė, kad praktiškai 90% žmonių tą AltaVista paiešką ir naudoja.

Problemos gi kilo tokios, kad Digital vadovybė nesuprato, kas čia dabar per nauda, reklama, jų požiūriu, buvo gal ir gera, bet neverta papildomų investicijų, tad eilę metų nieko su tuo serveriu nevystė. Taigi, apie kokius 1997-1998 metus AltaVista paieškos indeksai pasidarė neatnaujinami, o paskui ji taip ir buvo neatnaujinama. Kažkam ją Digital paskui pardavė visai nelabai brangiai, o tada prasidėjo Dot-Com bumas, paaiškėjo, kad to vieno serverio su tais lankytojais kaina yra kažkiek kartų didesnė, nei Digital kompanijos vertė, nu ir va taip ir liko viskas praganyta.

Tuo tarpu kažkur paraleliai atsirado Google, o tie jau savo paiešką ir atnaujindavo naujais puslapiais, ir stengėsi, kad ta paieška veiktų geriau. Štai taip per metus-kitus AltaVista vertė nukrito irgi iki beveik nulio ir viskas buvo prarasta. Štai taip ir neliko nieko.

Geras galėjo būti biznis, daug milijardų JAV dolerių vertas, gal net ir už dabartinį Google didesnis, bet savininkai patys jį praganė ir liko be nieko.