Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!
Aukščiausiosios būtybės kultas: Skirtumas tarp puslapio versijų
(Naujas puslapis: Vaizdas:Prancuziskas_plakatas_auksciausios_butybes_ir_sielos_nemirtingumo_kultas.jpg|500px|thumb|right|Prancūziškame Aukščiausios būtybės kulto plakate užrašyta, kad "P...) |
(Jokio skirtumo)
|
01:17, 22 spalio 2020 versija
Aukščiausios būtybės kultas buvo tokia pseudo religija, kurią Robespjeras sugalvojo po Prancūzijos revoliucijos tam, kad durnint žmones galėtų. Problema gi buvo ta, kad po revoliucijos žmonės tais revoliucionieriais nelabai tikėjo, vaikščiojo į bažnyčią ir gynė kunigus. Tai kadangi valdžios pilnai perimti nesigavo, tai Robespjeras, prancūzų revoliucijos vadas, ir galvojo, kaip čia visus apgaut.
Tai štai taip vieną 1794 metų dieną, tiksliau gegužės 7, Prancūzijos revoliucinė valdžia ir paskelbė, kad dabar vietoje Jėzaus Kristaus bus Aukščiausioji būtybė ir valdžia pasakys, kaip į Dievą tikėt. Valdžios sprendimu buvo nuspręsta, kad ta aukščiausia būtybė yra, ir kad yra dar ir siela, ir siela yra nemirtinga.
Tiesą sakant, šitas kultas nebuvo naujas išradimas, nes kiek anksčiau buvo bandoma įvesti proto kultą, bet žmonės nesuprato ir tai nepasiteisino.
Tai kita vertus, šitas Aukščiausiosios būtybės kultas irgi nelabai pasiteisino. Maksimilijanas Robespjeras sugalvojo, kad Aukščiausiosios būtybės diena bus Prairialo mėnesio 20 diena, kas išties reiškė, kad tai bus liepos 8. Žmonės tų Prancūzijos revoliucinio kalendoriaus datų visiškai nesuprato, tai čia jau buvo didelė nesėkmė.
Negana to, nusižiūrėjęs į katalikybę, Robespjeras nusprendė, kad savaitgalis bus šitos Aukščiausios būtybės diena - skirta poilsiui. Tipo, "sekmą dieną švesk". Problema gi buvo tame, kad vietoje 7 dienų savaitės visur buvo įvesta 10 dienų trukmės dekada, o tai reiškė, kad ne kas 7, o kas 10 diena bus skirta poilsiui. Tai žmonės to išvis nesuprato, nes ne už tą jie revoliucijoje kovojo, kad savaitgalių sumažėtų.
Taigi, Aukščiausios būtybės kultas nustojo egzistuoti labai greitai, vos po poros mėnesių nuo įvedimo. O nustojo egzistuoti todėl, kad jau tų pačių 1794 metų liepos 28 tasai Robespjeras buvo nukirsdintas, panaudojant giljotiną. Tam nukirsdinimui labai mielai pritarė Prancūzijos liaudies dauguma, nes tos religijos jie nesuprato. Tai tuo pačiu buvo nukirsta galva ir šitai religijai.
Kadangi kažkiek Robespjero pasekėjų egzistavo ir po jo mirties, ir rinkdavosi į kuopeles, kur darydavo nerišlias apeigas ir švęsdavo kažkokius tai Robespjero meldimusis, tai kai į valdžią atėjo Napoleonas Bonapartas, jis 1802 metų balandžio 8 dieną šitą uždraudė galutinai. Tai tada jau robespjerininkai, bijodami Robespjero likimo, visas tas religijos imitacijas pabaigė galutinai.