Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


HP-UX: Skirtumas tarp puslapio versijų

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
(Naujas puslapis: '''HP-UX''' - toksai jau beveik primirštas UNIX, kurį tokie Hewlett Packard kažkada gilioje senovėje sukūrė ir ilgai platino, ale kaip tai jau senokai stengiasi nelaba...)
 
 
1 eilutė: 1 eilutė:
'''HP-UX''' - toksai jau beveik primirštas [[UNIX]], kurį tokie [[Hewlett Packard]] kažkada gilioje senovėje sukūrė ir ilgai platino, ale kaip tai jau senokai stengiasi nelabai vystyti, nors kažkaip ir nesigauna jiems atsisakyti, nes taip jau keistai jiems gaunasi.
'''HP-UX''' - toksai jau beveik primirštas [[UNIX]], kurį tokie [[Hewlett Packard]] kažkada gilioje senovėje sukūrė ir ilgai platino, ale kaip tai jau senokai stengiasi nelabai vystyti, nors kažkaip ir nesigauna jiems atsisakyti, nes taip jau keistai jiems gaunasi. Paradoksas, bet kai daugybė [[UNIX]] gamintojų atsisakė savo sistemų ir ėmė naudoti kreivą-šleivą [[Linux]], niekieno nemylima Hewlett Packard tapo bene atkakliausia UNIX gamintoja, leidžianti šią sistemą iki šiolei.


Sistema šita yra tipiška [[System V]] palikuonė, sukurta dar [[1984]], o paskui ilgokai vystyta, perkeliant nuo vienų procesorių ant kitų - pradžioje dirbo ant kokių tai Motorolla 68000, paskui ant kokių tai FOCUS, paskui ant PA-RISC, o galų gale - ant Itanium. Vis daugelis keidavosi, kad ta sistema nei kokia tai ypač greita, nei dar kažkokia tai, bet niekas nieko blogo negalėdavo ir pasakyti, nes sistema kaip sistema buvo.
Sistema šita yra tipiška [[System V]] palikuonė, sukurta dar [[1984]], o paskui ilgokai vystyta, perkeliant nuo vienų procesorių ant kitų - pradžioje dirbo ant kokių tai Motorolla 68000, paskui ant kokių tai FOCUS, paskui ant PA-RISC, o galų gale - ant Itanium. Vis daugelis keidavosi, kad ta sistema nei kokia tai ypač greita, nei dar kažkokia tai, bet niekas nieko blogo negalėdavo ir pasakyti, nes sistema kaip sistema buvo. Taip jau gavosi, kad šiai sistemai buvo kuriamas [[Motif]] ir [[CDE]], o paskui taip čia ir pasiliko.
 
HP-UX - matomai pati seniausia iš dabar egzistuojančių, vis dar tobulinamų ir kuriamų [[UNIX]] sistemų, nuosekliai pastatyta ant klasikinio [[System V]] ketvirto relyzo. Ilgą laiką buvo marketinama visokiems kariškiams, [[bankai|bankams]] ir panašiai, kaip specialų saugumą turinti, mat čia buvo įtaisyti [[ACL]]. Tai ir iki šiolei [[HP]] tuo privalumu neretai pasigiria.
 
Tai išties nieko ir mes čia negalim aiškaus pasakyti, gal tik tai tai, kad gal jau geriau yra koksai nors [[Solaris]] ar [[AIX]], nes visvien tos HP-UX likimas nelabai aiškus, nes paskutinė versija ilgai ilgai buvo lyg tai kokių tai [[2007]] metų, tai nors ir platinama, ale neaišku, ar ilgai dar bus kuriama.
 
[[Upd.]] kaip matome, HP-UX ir toliau gyvuoja, o mažos, naivios, tačiau mielos daugelio [[adminai|adminų]] viltys, kad Hewlett Packard ims ir atsipeikės, nesunaikins [[Tru 64 UNIX]], o kaip tik šį panaudos vietoje merdinčio HP-UX, taip ir nepasiteisino. Tru 64 palaikymas galutinai nutrauktas dar [[2012]] metais, tuo tarpu niekieno nemylima HP-UX gyvuoja iki šiolei, ir kaip tik aktyviau.


Tai išties nieko ir mes čia negalim aiškaus pasakyti, gal tik tai tai, kad gal jau geriau yra koksai nors [[Solaris]] ar [[AIX]], nes visvien tos HP-UX likimas nelabai aiškus, nes paskutinė versija - lyg tai kokių tai [[2007]] metų, tai nors ir platinama, ale neaišku, ar ilgai dar bus kuriama.




[[Category:OS]]
[[Category:OS]]

Dabartinė 02:20, 26 gegužės 2024 versija

HP-UX - toksai jau beveik primirštas UNIX, kurį tokie Hewlett Packard kažkada gilioje senovėje sukūrė ir ilgai platino, ale kaip tai jau senokai stengiasi nelabai vystyti, nors kažkaip ir nesigauna jiems atsisakyti, nes taip jau keistai jiems gaunasi. Paradoksas, bet kai daugybė UNIX gamintojų atsisakė savo sistemų ir ėmė naudoti kreivą-šleivą Linux, niekieno nemylima Hewlett Packard tapo bene atkakliausia UNIX gamintoja, leidžianti šią sistemą iki šiolei.

Sistema šita yra tipiška System V palikuonė, sukurta dar 1984, o paskui ilgokai vystyta, perkeliant nuo vienų procesorių ant kitų - pradžioje dirbo ant kokių tai Motorolla 68000, paskui ant kokių tai FOCUS, paskui ant PA-RISC, o galų gale - ant Itanium. Vis daugelis keidavosi, kad ta sistema nei kokia tai ypač greita, nei dar kažkokia tai, bet niekas nieko blogo negalėdavo ir pasakyti, nes sistema kaip sistema buvo. Taip jau gavosi, kad šiai sistemai buvo kuriamas Motif ir CDE, o paskui taip čia ir pasiliko.

HP-UX - matomai pati seniausia iš dabar egzistuojančių, vis dar tobulinamų ir kuriamų UNIX sistemų, nuosekliai pastatyta ant klasikinio System V ketvirto relyzo. Ilgą laiką buvo marketinama visokiems kariškiams, bankams ir panašiai, kaip specialų saugumą turinti, mat čia buvo įtaisyti ACL. Tai ir iki šiolei HP tuo privalumu neretai pasigiria.

Tai išties nieko ir mes čia negalim aiškaus pasakyti, gal tik tai tai, kad gal jau geriau yra koksai nors Solaris ar AIX, nes visvien tos HP-UX likimas nelabai aiškus, nes paskutinė versija ilgai ilgai buvo lyg tai kokių tai 2007 metų, tai nors ir platinama, ale neaišku, ar ilgai dar bus kuriama.

Upd. kaip matome, HP-UX ir toliau gyvuoja, o mažos, naivios, tačiau mielos daugelio adminų viltys, kad Hewlett Packard ims ir atsipeikės, nesunaikins Tru 64 UNIX, o kaip tik šį panaudos vietoje merdinčio HP-UX, taip ir nepasiteisino. Tru 64 palaikymas galutinai nutrauktas dar 2012 metais, tuo tarpu niekieno nemylima HP-UX gyvuoja iki šiolei, ir kaip tik aktyviau.