Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Stanley Kubrick

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Stanley Kubrick - vienas iš žymiausių visų laikų režisierių, labiausiai pagarsėjęs dėl tokių filmų, kaip Lolita, The Shining, 2001: A Space Odyssey ir A Clockwork Orange, o taip pat ir dėl daugelio kitų. Kaip režisierius, Stanley Kubrick visada pasižymėjo išskirtiniais gebėjimais sukurti savo filmuose įspūdį, kad visas filmas vyksta kažkokioje kitoje realybėje, kurioje galioja tokie dėsniai, kurie galioja ir todėl visai nesvarbu, prie kokios realybės pripratęs žiūrovas. Dėl šito tie filmai stebėtinai daro įspūdį ir šiais laikais.

Tarp aktorių Stanley Kubrick garsėjo, kaip smurtaujantis ir užpisantis, gal netgi visiškas žmogus-šūdas ir banalus sadistas, nes visai be jokios rimtos priežasties prisipisdavo ir davedinėdavo tuos aktorius iki realių traumų, po kurių tie samdydavosi psichoterapeutus. Paradoksalu, bet matyt būtent šitaip jis iš tų aktorių sugebėdavo gauti ir visišką vaidybos natūralumą, atsispindintį net visiškai nepastebimose detalėse. Gal dėl to ir filmuose esančios atviro psichologinio ar fizinio smurto scenos tenai irgi yra tikroviškos, matomos iš aktorių veidų.

Stanley Kubrick garsėjo savo nesveikais kiekiais perfilmavimų. Jis pats aiškino, kad jei reikia 100 filmavimų, norint gauti idealią sceną, tai kodėl nepadaryti 200, kad būtų galima gauti 2 idealias scenas, iš kurių bus galima išsirinkti tą, kuri labiau patiko. Nesunku suprasti, kad aktorius tokie nenormalūs kiekiai perfilmavimų tiesiog visiškai išsunkdavo.

Pasakojama daug visokių istorijų apie Stanley Kubrick.

Pvz., kai filmavo filmą Full Metal Jacket, pasamdė aktorių Tom Colcieri, kuris turėjo vaidinti seržantą Hartmaną. Aktorius buvo pasodintas į visišką izoliaciją atseit pasiruošimui ir laikytas be jokio bendravimo metus laiko, kol jam ėmė ir pranešė, kad jis nereikalingas ir sutartis su juo nutraukiama.

Arba dar, pvz., kai filmavo tą patį filmą Full Metal Jacket, jis pareikalavo, kad aktorius Vincent D'Onforio, kuris vaidino eilinį Leonard Lawrence aka Gomer Pyle, priaugtų 30 kilogramų, ir paskui tą svorį palaikytų ištisus du metus, nes tiek truko to filmo filmavimas. Ir tai nepaisant to, kad tam aktoriui reikėjo daryti daug fizinės veiklos, dėl kurios jis tą svorį greitai prarasdavo. Ir nepaisant to, kad pagal pirminį scenarijų ir originalią novelę ("Short-Timers") tasai personažas išties jokio antsvorio neturėjo, o priešingai - buvo nedekvačiai liesas.

Ant to aktoriaus Stanley Kubrick buvo realiai užsisėdęs, kai kurias sunkias fizines scenas reikalaudavo kartoti iki kelių šimtų kartų. Vienoje iš scenų, kur kitas aktorius tranko eilinį Leonard Lawrence per veidą, Stanley Kubrick reikalavo, kad karininką vaizduojantis aktorius R.Lee Ermey trankytų Vincent D'Onforio per veidą pilna jėga, ir taip dešimtis kartų. Po scenos filmavimo R.Lee Ermey ranka buvo sutinusi, skaudėjo ir jam prireikė medikų. Čia jau galime nuspėti, kaip buvo sudaužytas D.Onforio veidas.

Arba pavyzdžiui, kitas filmas - The Shining. Jame aktorė Shelly Duvall pagal originalų Stephen King užmanymą turėjo būti stipri, nepriklausoma moteris. Tačiau Stanley Kubrick sugalvojo, kad ji turi būti užguita ir bejėgė. Stanley Kubrick sumąstė, kad ji įtikinamiau užguita atrodys, jei ji bus ir realiai užguita. Tai kad šitai gautųsi, jis nuolat ant jos rėkdavo, bardavosi, kaltindavo kuo papuola ir nuolat davedinėjo, kol davedė iki krizės.