Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Pranas Zibertas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Pranas Zibertas - neaiškus komunistas, kuris gal ir nebūtų žinomas, jei ne tai, kad dalyvavo Stalino saulės delegacijoje.

Pranas Zibertas gimė 1895, dar būdamas 24 metų amžiaus, kai Lietuva tik tik išsikovojusi buvo Nepriklausomybę, kažkodėl susižavėjo prieš Lietuvą kariavusia Raudonąja armija, tad 1919 metais įstojo į LKP. Greitai prisidirbo pakankamai, kad jau 1920 pakliuvo į kalėjimą, net neaišku už ką, bet atrodo, kad gal už kažkokią žmogžudystę, nes sėdo labai labai ilgam.

Sėdėjo kalėjime šitas veikėjas iki pat 1940 metų, kai Lietuvą okupavo SSRS. Taigi, SSRS tada jį išleido iš kalėjimo, o kaip ilgai sėdėjusį, išsyk paskyrė į Liaudies Seimą, o kartu - dar ir LTSR Aukščiausiojo teismo pirmininko pavaduotoju. Matyt šitame poste jam turėjo ypatingai praversti 20 metų patirtis, sėdint kalėjime.

Skirtingai nuo daugelio komunistų, atėjus II Pasauliniam karui, šitas veikėjas kažkaip nesusiprato pabėgti į SSRS, tad kažkaip pirmiausiai slapstėsi, paskui kaip tai buvo pagautas, o paskui ne tai pakartas, ne tai nušautas 1942 metais. Tai gal visai ir negaila.