Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Petras Cvirka

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Petras Cvirka - buvo toksai sovietinis rašytojas, kaip sako - plagiatorius, iš vakarietiškų apsakymėlių vaikams darydavęs lietuviškus. Vienas iš tų, kurie vežė į Lietuvą tą pačią plačiai žinomą Stalino saulę.

Sovietmečiu geriausiai Petras Cvirka buvo žinomas iš vaikiško posakio - "Petras Cvirka drožė byrką", šiuolaikine kultūringesne lietuvių kalba reiškiančio "Petras Cvirka smaukė pimpalą". Gi siauresniuose sluoksniuose buvo žinomas, kaip vienas iš sovietukų rašytojų klano, artimai susigiminiavęs su Antanu Venclova, nes abu buvo vedę seseris račkauskaites. Antano Venclovos žmona buvo Eliza Račkauskaitė-Venclovienė, o Petro Cvirkos žmona - Marija Račkauskaitė-Cvirkienė.

Dar ilgai Petras Cvirka garsėjo tuo, kad buvo jo vardo sovietmečiu įrengtas skveras Vilniuje - šioks toks parkelis, šlaitais kylantis aukštai į kalną, su paminklu apačioje. Tai dėl to paminklo kelis dešimtmečius buvo vis kalbos, kad reikia nugriaut, bet vis kaip tai Vilniaus savivaldybė tų kalbų niekaip gebėdavo negirdėti. Pakolei neatėjo naujas kultūros ministras Simonas Kairys, kuris nebūdamas vilniečiu, o atvažiavęs iš Kauno, tarė, kad šitų šūdų nepakęs ir vienu kartu iškirto iš visų paveldo sąrašų. Tai tada jau per kokius metus laiko Vilniaus savivaldybė sujudėjo ir paminklą išvežė.

O iš senų laikų puikiai žinoma, kad kai gyvas buvo, tai Petras Cvirka užsiimdinėjo tuo, kad jam neįtikusius rašytojus įskundinėjo NKVD ir MGB (sovietinio saugumo įstaigoms)[1].


Visokie šaltiniai beigi nuorodos

Tai čia žemiau pavardinti visokie šaltiniai beigi nuorodos straipsnio melagingumui paneigti arba patvirtinti. Pipedija niekaip negali garantuoti ar atsakyti, kad nuorodose surastas turinys neatitiks tiesos irba melo.