Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Orkai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Originalūs Tolkieno orkai iš kažkurio filmo.
Kadyrovo baudžiamieji daliniai, skirti civilių žudymui - pats baisiausias orkų pavyzdys.
O čia - ukrainietiška kūryba, rodanti, kaip atorodo orkai.

Orkai - taip šiais laikais vadinami Rusijos kareiviai, nes labai ilgą laiką jie įvairias šalis puldavo, neturėdami jokių atpažinimo ženklų, o tiktai žalias uniformas. Pirmus kartus tokie uniformuoti ir be jokių skiriamųjų ženklų kariai pasirodė Kryme, kuris taip ir buvo okupuotas per kelias dienas. Nesusivokusi Vakarų žiniasklaida, dar ir gerai pašerta rusiškos propagandos melais, tuo tarpu rašinėjo apie kažkokius neaišius "žalius žmogeliukus", kurie neaišku iš kur atsirado.

Kadangi Rusija šių kareivių priklausomybę viešai neigė, o kartu visaip garbstė, kurdami propagandinę kampaniją, tai žali žmogeliukai tapo simboliu. O kadangi Rusija ir taip jau buvo vadinama Mordoru, tai žali padarai buvo pradėti vadinti orkais. Juoba, kad tai visiškai neprieštaravo ir paties Tolkieno aprašymams, kur tie orkai buvo kažkur Rytuose ir ordomis puolė Vakarus.

Pradžioje orkų, kaip Rusijos ar sovietų kareivių pavadinimas įsitvirtino tarp įvairių Tolkieno mėgėjų ir tų, kas smarkiau užkibo ant Žiedų valdovo ir panašios kūrybos, tačiau ilgainiui pavadinimas išplito visur. Ypač tas pavadinimas imtas naudoti dėl Rusijos karo Ukrainoje. Taigi, dabar jau vargu, ar ką nors nustebinsi, pavadinęs Rusijos kariuomenę orkais.

Taip pat nieko nenustebinsi, jei pasakysi, kad orkų fiureris yra Putleris, nes tai irgi pakankamai plačiai žinomas faktas.

Klaidingas, tačiau pakankamai paplitęs žodžio "orkai" vartojimas - orkos. Orkos su orkais nieko bendro neturi, nors ir yra negailestingos, žiaurios ir plėšrios. Rusų kariuomenė taisyklingai yra vadinama būtent orkais, vyriškąja gimine.

Dar žr.