Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Novičok

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Novičok ir Foliant programa - (rus. новичок, фолиант) - tai SSRS sukurtas cheminis ginklas, turėjęs visais atžvilgiais aplenkti amerikiečių turimą VX, būtent tokiais ir laikomi Novičok grupės nervus paralyžuojantys cheminiai ginklai, kurie maždaug 5-8 kartus nuodingesni, nei V grupės medžiagos.

Gi kita vertus, visi su šita tema susipažinę puikiai pastebi, kad savo cheminėmis formulėmis visi tie novičokai labai jau primena įvairius GV junginius, tiktai kad dar truputį pagerintus, tai kaip kurie spėlioja, kad gali būti kažkas artimo MFP chemikalams.

Programos Foliant tikslais buvo įvardinami tokie:

  • Cheminis ginklas turi būti nedetektuojamas, naudojant įprastą NATO šalių įrangą
  • Nuo cheminio ginklo turi nepadėti jokie įprastiniai antidotai
  • Cheminis ginklas turi būti pajėgus nunuodyti žmones, apsivilkusius įprasta apsaugos nuo cheminio ginklo apranga bei dujokaukėmis
  • Cheminis ginklas turi būti žymiai saugesnis, t.y., tai turi būti binarinis ginklas

Nors sovietai ir skaitė, kad tie visi tikslai pasiekti, bet tai išties buvo tiktai dalinai: NATO įranga šitas medžiagas aptikti įstengia, nors ir sunkiau, o žmones nunuodija tik tada, jei jie yra neapsirengę priešcheminiais kostiumais arba tie kostiumai kažkokie pasenusių modelių, o ir tai tik jei koncentracijos didelės. Kita vertus, ir saugumas šitų ginklų tiktai sąlyginis, nes binarinės medžiagos juose yra pakankamai nuodingos, kad pačios būtų lyg cheminiai ginklai.

Novičok agentai, būdami panašaus nuodingumo, kaip ir V grupės medžiagos, yra daug lengviau garuojantys (garavimu gal net artimesni zomanui, nei VX), todėl nunuodyti žmogų gali ne tuo atveju, jei ant odos paklius cheminio ginklo lašelių, bet ir tuo atveju, jei odą paveiks aplinkoje esantys garai. Todėl tais atvejais, kai apsauginiai drabužiai nehermetiški, kurį laiką pabuvęs užkrėstoje zonoje, kareivis irgi miršta.

Trumpai tariant, čia toksai ir skirtumas, kad kai VX užteršia kažkur viską taip, kad garais galima ir neapsinuodyt, ypač jei oras vėsesnis, tačiau pakanka kelių dulkelių ant odos, kad numirtum, tai tas Novičok, kuris dar kokius 5-8 kartus nuodingesnis už VX, garuoja lengviau, todėl ore susidaro mirtinos garų koncentracijos, panašiai kaip nuo Zarino. Todėl visi miršta ir nuo garų, o teritorija lieka taip pat ilgai užteršta, kaip nuo VX.

Smagiausias gi įdomumas su tais Novičok agentais yra toksai, kad nei jie patys, nei jų prekursoriai (žaliavos) nėra įtraukti tarptautines sutartis, draudžiančias kurti, gaminti ir naudoti cheminį ginklą. Kitaip tariant, taip keistai gaunasi, kad Rusija cheminio ginklo turi ištisus angarus, o jokiais tai cheminiais ginklais nelaikoma.

O gi dar įdomiau, kad ir JAV, dar apie 1960 metus panašūs junginiai irgi buvo tyrinėjami, kaip kažkokie insekticidai[1], bet gi paskui kažkaip nutilę ir išnykę, bet irgi gi, kai JAV kūrė tuos sąrašus, pagal kuriuos buvo cheminio ginklo uždraudimo konvencijos daromos, tai tos rūšys junginių irgi buvo neįtrauktos.


Novičok ir Foliant išviešinimas

Buvo gi labai skandalinga istorija, kai SSRS ir JAV pasirašė sutartis dėl cheminio ginklo sunaikinimo, o paskui ėmė ir išlindo kažkokie ten ekologijos fanatai - Lev Fiodorov ir Vil Mirzajanov, kurie 1992 netikėtai paskelbė, kad Rusija turi naujos kartos cheminį ginklą ir amerikonų pinigus, skirtus cheminio ginklo naikinimui, sėkmingai eikvoja, pirkdami įrangą, skirtą Novičok cheminių ginklų gamybai.

Tai šitos istorijos proga pasaulis pasibaisėjo, o Rusijos generolai iškėlė bylą tiems ekologams už valstybės paslapčių išviešinimą. Ir matyt būtų juos ir pasodinę bei supūdę kalėjimuose, į kuriuos ir įgrūdo, jei ne tai, kad Borisas Jelcinas ėmė ir pripažino, kad kažkokie ten bardakai vyksta, todėl reikia juos nutraukti. Tai ir nutraukė.

Tai dabar tas Lev Fiodorov bando Rusijoje kovot su visokiais chemikalais, o Vil Mirzajanov išvažiavo į JAV ir tenai dar daugiau detalių visokių paskelbė, įskaitant ir krūvas visokių formulių, už ką jam vėl bylas iškėlė ir kažkaip panašu, kad jau į Rusiją jis negrįš, nes jeigu grįš, tai jau kalėjimu neatsipirks, o eis tiesiai bandomuoju triušiu pas tuos pačius chemikus...

Novičok panaudojimas

2018 metų kovo 5 dieną pasklido naujiena - Didžiojoje Britanijoje prieglobstį gavęs buvęs Rusijos šnipas Sergejus Skripalis ir jo dukra buvo paveikti „nežinoma medžiaga“ ir yra kritinės būklės[2]. Vėliau paaiškėjo, kad ši medžiaga yra Novičok.


Visokie šaltiniai beigi nuorodos

Tai čia žemiau pavardinti visokie šaltiniai beigi nuorodos straipsnio melagingumui paneigti arba patvirtinti. Pipedija niekaip negali garantuoti ar atsakyti, kad nuorodose surastas turinys neatitiks tiesos irba melo.

 Cheminisginklas.jpg 
Šitas puslapėlis yra iš temos apie Cheminius ginklus.