Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


MFP

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

MFP - bendras pavadinimas naujai visai rūšiai nervus paralyžuojančių medžiagų, kur tyrinėjama naujaisiais laikais, nes kaip tai iškilo su senesnėmis medžiagomis visokių bėdų, o cheminis ginklas taigi visiems labai reikalingas.

Ogi bėdos tokios iškilo, kad kai kurie nauji antidotai yra labai jau efektyvūs, taip kad koks nors HI-6 ar dar koks naujas panašus medikų išradimas puikiai apsaugo ne tik nuo kokio nors VX, bet net ir nuo zomano poveikių, taip kad tie efektai nustoja veikti. Ir netgi naujausi visokie chemikalai, kaip kad Novičok ar GV - ir tie gi tampa jau neefektyvūs.

Ir vat čia taip gavosi, kad kokie tai chemikai ištyrė apsaugas bei antidotų poveikį, o tada ir paaiškėjo, kad geriausias cheminis ginklas - tai nuvalkiotas senovinis tabūnas, kurį ginkluotėje teturėjo gal tik kokia nors atsilikusi nuo pasaulio Sirija. Nes labai jau prastad dalykas. Ir vat ėmė chemikai tyrinėti ir atrado, kad yra rūšis junginių, kurie primena visokias V grupės medžiagas, tačiau neturi savyje sieros, o efektyvumu gali lygintis. Vat taip atsirado ta MFP junginių grupė.

Tarp šitų junginių yra komplektėlis žinomiausių - MFPhCh (methylfluorophosphonylhomocholine), MFPβCh (methylfluoro-β-phosphonylcholine) ir MFPCh (methylfluorophosphonylcholine).

Visi MFP grupės junginiai pasižymi daug geresniu garavimu, nei koks nors VX, todėl gali būti panaudoti ir ne tik nepraeinamoms užteršimo zonoms sukurti, bet ir operatyviniams veiksmams, nes išgaruotų gana greit. Vienok duomenų apie garavimo greičius, toksiškumą, atsparumą hidrolizei ir kitas chemijai būtinas savybes - nelabai kur surasi.

Bendras visiems MFP junginiams dalykas tik vienas: koks nors pralidoksimas ar dar kokie nors vaistukai nuo šitų chemikalų nepadeda visiškai. Tieiog nepadeda ir niekas neatsistato. Todėl jei jau kas apsinuodija, tai padėt nesigauna. O ir dar vienas dalykas geras, kad atrodo, jog į draudžiamų cheminių ginklų sąrašus šitie gal ir nepakliūna, tai visokios šalys gaminti gali...

Tiesą sakant, tas pats naujasis GV ne toks jau tolimas nuo MFP, netgi tiksliau labai visai artimas šitiems junginiams, tik kad priešnuodžiams visgi lengviau pasiduoda. O ir Novičok gali būti, kad kažkuo artimi šitims MFP junginiams...