Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


V grupės medžiagos

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

V grupės medžiagos arba fosforiltiocholinai, dar žinomos kaip Tamelino esteriai (nuo tokio švedo Lars-Erik Tammelin) arba švediškos dujos - tai tokie visokie cheminiai junginiai, kur dabar labai moderniais vis dar laikomi, nes labai populiarūs ir geri. Tai šitos yra labai nudingos ir visos yra nervus paralyžuojančios medžiagos.

Dar reikia pasakyti, kad šitos medžiagos yra labai įvairios ir jų gyvas galas, nes labai jau geri tai cheminiai ginklai, išrasti jau po II Pasaulinio karo, viešai kalbant apie tai, kad insekticidai, o neviešai tai aišku, kam jos buvo skirtos.

Tai čia dar reikia pasakyti, kad visoms joms būdinga, kad jos labai gerai įsisavina per odą, šiuomi atžvilgiu daugeriopai pralenkdamos G grupės medžiagas, taip kad pakanka menko mažutėlio lašelio ant odos ir žmogus numiršta. Bet gi kartu yra ir trūkumų, nes garuoja visokios V grupės medžiagos labai prastai. Tai jei labai palankios sąlygos ir ant odos nepakliūna, tai yra šansų, kad garais kas nors ir neapsinuodys, jei neilgai tokioje užterštoje zonoje bus.

Tai aišku, toksai sąlygiškas saugumas būna tik šaltą žiemą, kai lauke kokie -20, o be to vietovė atvira ir pučia geras vėjas, nupučiantis visus garus į šoną. O jei ne taip yra, tai apsinuodysit ir numirsit, besikankindami kaip ir įprasta tokiems apsinuodijimams esant.

Dar bendrai žiūrint, tai reikia čia pasakyti, kad tokie V grupės junginiai, kaip garsusis VX savo nuodingumu, prasiskverbiant per odą viršija zariną maždaug 100 kartų. O vat jei įkvėpiamais garais - tiktai kokius 10 kartų. Tai aišku nieko blogo čia nenorim paskyt apie VX, jūs tik ant mūsų nesupykit, nes norim pasakyt, kad zarinas per odą nors ir gali nunuodyt, bet sunkokai. O štai VX tai gali nunuodyt lengvokai.


Svarbiausios V grupės medžiagos

Tai čia gal labai ir nesigilinkim o pavardinkim svarbiausius tokius V grupės junginius, kurių yra lygiai penki, apie kuriuos žinoma, kad jie buvo bandomi kaip cheminiai ginklai, kažkur kažkiek gaminami ir neabejotinai tokiais gali būti, nes tam labai tinka:

  • VX - plačiausiai žinoma V grupės medžiaga, amerikonų, britų ir švedų turėta, kaip cheminis ginklas
  • VR - ilgai slėpta, betgi irgi žinoma medžiaga, kuri panaši į VX, tačiau gaminta SSRS
  • VG - dar žinomas, kaip kadaise garsus Amiton arba Tetram - insekticidas liaudies ūkiui, kuris kai pasirodė, tai buvo nuodingesnis už bet kokį to meto cheminį ginklą
  • VE - kažkoks iš mažiau tyrinėtų junginių, kurie panašiai nuodingi
  • VM - ir dar kažkoks irgi panašiai nuodingas ir mažiau tyrinėtas

O dar ir kitų aišku buvo belenkiek visokių, tai kai kurie buvo tyrinėjami, kaip cheminiai ginklai, tai užtat pavadinime gavo V raidę, o kiti ta ti kažkiek tebuvo pabandyti ir netgi tos raidės negavo:

  • VP - kažkoks šūdas, kuris irgi panašus į kitus tokius
  • VS - dar kažkoks šūdas, irgi panašus
  • EA-3148 - dar kažkoks šūdas, kuris pasirodė niekam netinkamas, nors ir nuodingesnis

...Ir taip toliau, ir taip toliau, nes tų panašių šūdų, kurie labai gerai nuodingi, tai prigalvota belenkiek.


Tai dar be šitų yra ir dar dvi grupės, kurios yra įdomios ir nors ir ne visai yra fosforiltiocholinai, bet visvien laikomos artimomis, nes kažkiek panašios. Tai viena yra toksai GV, kuris būtų G grupės medžiaga, bet panašesnis kažkuo į V grupės medžiagas, o kita grupė - tai visokie Novičok, kurie irgi kažkuo panašūs į V grupę, tiktai dar geresni.