Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


VX

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

VX - tai toksai populiariausias tarp turtingų šalių cheminis ginklas, dar kartais vadinamas švediškomis dujomis, nes 1952 metais, betyrinėdami kažkokius pagerintus nervus paralyžuojančių medžiagų variantus, kurie būtų galingesni už kokį nors zomaną, švedai ėmė ir išrado V grupės medžiagas, o geriausia iš jų paaiškėjo besanti kokia tai VX.

Vat tokiose bačkose turguje pardavinėja, tik bobutei reik pasakyt burtažodį. Dar lipdukas pamojnas užklijuotas...

Tai šitos VX dujos pasižymi tokiomis gana kitokiomis savybėmis: nusėda visur lašeliais, o paskui lėtai garuoja aplinkoje, ypač kai oras vėsus, tai dėl to žmonės gali netgi neuždusti, o jei vėjas numučia oro sluoksnį nuo žemės paviršiaus, tai netgi visokie cheminio ginklo aptikimo prietaisai gali nesureaguoti ir rodyti, kad atseit viskas saugu ir neužteršta.

Tai čia visa strategija cheminio karo taip skiriasi, kad kai VX sugeba netgi labai karštą ir lietingą vasarą, kai viskas garuoja ir vanduo viską nuplauna, užteršti teritorijas kelioms savaitėms. O žiemą kai užteršia - tai išsyk keliems mėnesiams, tai taip jis ir skirtas naudoti. O esant geram orui, tinkamam vėjui ir sėkmingoms užteršinėjimo sąlygoms, viena VX bomba leidžia sukurti debesį aerozolio, kuris nusės paskui ant žemės taip, kad susirdarys maždaug 250-800 metrų pločio ir maždaug 5-20 kilometrų ilgio užteršimo zona, kur bet kas pasivaikščios ir kanopas pakratys.

Taip kad čia jums ne koks nors zarinas, kuris tik išnuodijo visus ir išsisklaidė po kelių valandų, o netgi žiemą ne daugiau kelių parų užterštumas užsilaikė. Šitas VX išnuodija ir neišsisklaido, o tada vėl išnuodija ir toliau neišsisklaido, o paskui vėl išnuodija ir taip toliau.

VX savybės

Betgi vienok VX nepaprastai gerai įsisavina per odą, o ir per drabužius prasiskverbia puikiai. Todėl pakanka, kad ant odos pakliūtų maždaug 10 miligramų VX, norint nunuodyti statistinį vidutinės masės ir kūno sudėjimo suaugusį individą. O jei anas dar vartoja kokių nors alkoholinių junginių, tai ir dar porą kartų mažiau. O jei garų prisikvėpuot, tai dar 100 kartų mažiau pakanka, negu ant odos pakliuvus.

O dar keliagubai mažesnės už mirtinas VX dozės, kaip ir įprasta visokioms nervus paralyžuojančioms medžiagoms, sukelia paralyžių, kuris trunka maždaug 3-6 mėnesius gydant, o jei negydant - tai ir iki 12 mėnesių, bet ir po to žmogus lieka toksai suluošintas, rankos ir kojos dreba, nuolat silpnumas kamuoja ir vos gali paeit, o taip ir lieka tokiu paralitiku visam gyvenimui.

Tai dar užbaigiant, reikia čia pridėti, kad SSRS tai negamino VX, o gamino tokį VR, kuris atseit dar biškį nuodingesnis, o paskui jau ir suvisam gamino tokį Novičok, kuris dar nuodingesnis.