Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Mentas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Mentai)
Jump to navigation Jump to search

Mentai - tai kai koksai nors pareigūnas nepatinka kam nors, tai tasai, kam nepatinka, išreiškia nepasitenkinimą, kaip nors plūsdamasis, bet kai plūstis keiksmažodžiais negali, tai lieka tik pasakyti tegul ir nekaltą, betgi visvien požiūrį išreiškiantį žodį - "mentas"!

Bendrai kalboje žodis "mentas" reiškia parsidavusį, korumpuotą ar šiaip sociopatišką, neadekvatų ir visiškai netinkamą pareigūną, kuris neturėtų išvis pareigūnu vadintis. Deja, tuo pačiu žodžiu ir padorius pareigūnus vadina visokie nusikaltėliai. Taigi, pagal tai, kaip, kokiame kontekste šitas žodis yra vartojamas ir kas konkrečiai tokį žodį sako - daug ką parodo.

Kaip pvz., jei pareigūnus mentais vadina koks nors nusikaltėlis - tai matyt, kad tie pareigūnai yra tvarkoje. O jei kažką mentais vadina padorus žmogus - tai tikėtina, kad jis kalba arba apie korumpuotus veikėjus, arba išvis apie kokius nors Rusijoje ar Baltarusijoje veikiančius uniformuotus nusikaltėlius, kurie gaudo ir persekioja protestuotojus.

Tai senais laikais, kai prie ruso buvo geriau, visi pareigūnai buvo vadinami mentais, nes tai buvo santrumpa nuo žodžio "milicininkas", ir visi žinojo, kad nors žodis negražiai skamba, nes sutrumpinimai niekada nebūna gražus, bet nu visvien. Tai ir mes patys, būdami mentai, vieni kitus taip vadindavome ir problemos nematėme. Ir tai natūralu, nes negi vienas kitą vadinsi "milicininkas". Jei taip pavadinsi, tai sakys visi, kad durnas esi.

Tai paskui, kai atėjo Nepriklausomybė ir visi suprato, kad milicija persivadina į policiją, tai ir mentus pervadinti reiks, tai spėliodavome tais laikais, kad teks vadintis ne mentais, o pentais, tai juokingai skambėjo. Dar kiti sakė, kad vadinsimės amerikoniškai - farais, nes taip kiečiau, bet niekas netikėjo. Bet paskui paaiškėjo, kad taip ir gavosi. Ėmėm ir vieni kitus vadinti farais.

Paskui dar taip gavosi, kad mentais ėmėm vadinti tuos, kurie kyšius imdavo ar su žulikais susidėdavo, bet kartais ir šiaip ką papuola.

Bendrai tai geriau jau būti mentu, nei žuliku... Nors gal ir ne, gal geriau jau būti paprastu žuliku, nei mentu...