Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Lietuvos Bankas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Lietuvos bankas)
Jump to navigation Jump to search

Lietuvos Bankas aišku kaltas dėl bet ko, nes tiktai jis išleidžia litus arba per visą tą niekam nesuprantamą multiplikatorių mechanizmą įgalina litus leisti kitus bankus. Tai žinoma, tuo pačiu Lietuvos Bankas ir kontroliuoja visą bankinę sistemą Lietuvoje, kad ji kartais nestrigtų. Štai todėl šitas bankas - tai svarbiausias visos mūsų šalies bankas.

Deja, nors ir svarbiausias, patikimiausias bei netgi atsparus visokiai valdžios įtakai, nes turi netgi savo įstatymą, kuris vadinamas valiutų valdyba, šitas bankas kažkodėl neduoda paskolų ir neleidžia gyventojams laikyti savyje indėlių. Ir netgi turto nelaiko visokio. Todėl keistai gaunasi, kad gyventojams tenka kreiptis į visokius komercinius bankus.

Dar keista, kad yra Lietuvoje ir daugiau valstybinių bankų, tiktai kažkodėl niekas jų paprastai nemini. Štai kad ir Turto bankas, kuris valdo visokį turtą. Arba Valstybinis komercinis bankas, kuris nors ir buvo uždarytas kadaise, bet opozicija siūlo jį vėl atidaryti. O gal ir daugiau yra kokių nors valstybinių bankų. Čia labai įdomu, kodėl pas mus tokia keista bankinė sistema, kad pajėgiausias šalies bankas neteikia gyventojams paslaugų. Ir už tai turėtų atsakyti koks nors Lietuvos Banko vadas.


Lietuvos Banko vadovai

Štai jums čia ir keli buvę ar esami Lietuvos Banko vadai atvirkštine tvarka: