Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Laukinė rinka

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Laukinė rinka - tai tokia laisvoji rinka, kur išvis nėra jokių aiškių reguliavimų ir pardavinėti galima faktiškai viską už kiek tik nori, o jokių monopolijų ar oligopolijų nėra jokio pėdsako. Kadangi rinkos niekas nereguliuoja ir joje visiškas chaosas be aiškių didžiųjų žaidėjų, tai rinka ir vyksta kaip laukinė. Žodžiu, tokia pirmykštė rinkos rūšis.

Tai šitokia laukinė rinka paprastai pasižymi kraštutinai didele prekių pasiūla už neretai labai mažas kainos, bet kartu ir labai aršia prekybine kova, persimaišiusia su nusikaltėliais, visuotiniu mokesčių slėpimu ar netgi atviru ignoravimu ir panašiai. Nors mokesčiai neveikia, prekeivius paprastai visuotinai terorizuoja reketininkai ir visokios nusikaltėlių gaujos.

Paprastai tokioje rinkoje būna labai žema daugumos produktų kokybė, nes niekas neverčia duoti geras garantijas, taigi visi prekybos veikėjai ant kokybės ir taupo. Ir kartu būna labai daug visokių šarlatanų ir aferistų, todėl neretai gali nusipirkti išvis neaišku ką.

Rinka, kuri buvo panaši į laukinę, buvo Lietuvoje apie 1990-1995 metus, bet paskui, augant mokesčiams ir naikinant visokias nusikalstamas gaujas, reikalai po truputį apsitvarkė ir viskas priartėjo prie paprastosios laisvos rinkos.