Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Kopremezija

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Star of life.png  Čia nėra informacija gydymui. Jei norite gydytis pats, tai pirma pasikonsultuokit su kokiu nors mediku, vaistininku ar bent jau psichiatru, nes savigyda neretai baigiasi mirtimi. Taip kad Pipedija atsiriboja nuo jūsų nemokšiškumo beigi neišmanymo, tegul ir pateikdama tam tikrą menamai medicinišką ir pseudomedicininę informaciją arba jos alternatyvas, įskaitant ir visai jau kliedesius, kurių geriau jau jūs neklausykit...
Konkrečias pastabas skaitykite diskusijose. Ir nepamirškite - jei turite teisingesnių faktų, galite juos čia pat pataisyti!

Kopremezija arba vėmimas šūdais (lot. copremesis) - anokis gi sindromas, būdingas ganėtinai visai nepageidautinoms ligoms. Tai čia dar ir liaudies posakis yra toksai, kai sako, kad "iš burnos virsta šūdai".


Patogenezė

Tipiniu atveju kopremezija tėra antrinis simptomas, žymintis gilius skrandžio pažeidimus (įskaitant ir skrandžio ar žarnyno perforaciją), taip pat - dėl organinių priežasčių kilusio kardinalaus vidurių užkietėjimo pasekmė. Paprastai, kilus kopremezijai, galima įtarti kardinalius patologinius vidaus organų pažeidimus, nesant skubaus gydymo - letalinius, kurie vėliau jau gydomi pas gydytoją patoanatomą, pacientą perkėlus į gydomąjį morgą.

Ligos eiga

Pirmi kopremezijos požymiai dažniausiai pasireiškia sutrikusiu virškinimu, maistas užsilaiko skrandyje, nepakliūdamas į žarnyną. Vėliau atsiranda dvokiantis riaugėjimas, turintis kvapą, gerokai primenantį bezdalus. O paskui prasideda ir žiaugčiojimas, pykinimas su labai nemaloniu skoniu burnoje, o galų gale - ir vėmimas išmatomis.

Greitu laiku dėl atgaline kryptimi judančių fekalinių masių įvyksta ūmus bronchų ir plaučių užkrėtimas, dėl kurio kyla pneumonija, kurios negydant po kelių dienų ligoniui duodama letalinė diagnozė.

Tai aišku, jei jau taip atsitiko, kad ėmėt vemt šūdais, tai gali kam nors būti ir juokinga, bet paprastai, pasireiškus kopremezijos požymiams, pacientą kelių dienų laikotarpyje ištinka mirtis. O neretai - dar ir tą pačią dieną.


Gydymas ir prognozė

Tai aišku, jei jau pastebėjot ant savęs kopremezijos požymius, tai tik tiek galim patart, kad skubiai į ligoninę ir po chirurgo gydomuoju skalpeliu, jei dar gyvent norit. Nes savaime tokia simptomatika neišnyksta, o baigiasi sparčia mirtimi. Taip kad čia tik tiek ir tegalim patarti.