Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Karta

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Kartos)
Jump to navigation Jump to search

Karta - tai kažkokia grupė žmonių, pvz., kokie nors milenialsai ar baby boomeriai, pagal amžių. Tai Vakaruose skirsto juos visaip, Rytuose gal irgi kitaip, o pas mus tai čia nuo seno visi skirstomi į dvi kartas: žalias jaunimėlis ir seni perdylos.

Pipedija žino šias vietines lietuviškas kartas:

Vienok, kai Lietuva vakarėja (štai per 10 Pipedijos gyvavimo metų, žmonės jau galutinai ėmė nesuprasti visokių rusiškų bajerių, ir netgi jau seni perdylos nesupranta, kas būna pasakoma ar parašoma kvadratinėmis raidėmis, tai gaunasi taip, kad po biškį artėjame ir prie vakarietiško supratimo.

Vakarietiškas kartų skirstymas yra toksai (kaip 2020 metais), tai kažkiek visvien irgi Lietuvai pritaikomas:

  • Baby boomeriai - tai tie, kurie gimė tarp 1944 ir 1964. Dabar jie yra 56-76 metų amžiaus, senukai jau tokie, bet kartu vis dar užimantys stipriausias pozicijas valdžioje, dažnai ir biznyje. Labai sunkiai supranta laisvą rinką, daugelis yra kraštutinai nekenčiantys Rusijos (ir pagrįstai), kiti gi tiesiog nesupranta kaip gyventi, tad jaučia sovietmečiui nostalgiją. Visi turi pakankamai baisių, Y kartai sunkiai suprantamų, traumavusių patirčių, susijusių su sovietmečiu.
  • X karta - tie, kas gimė tarp 1965 ir 1979. Dabar jie yra 41-55 metų amžiaus, ima užimdinėti daugybę politikos ir valdžios postų, tampa esminėmis verslo figūromis. Nors ir ne visi, bet didesne dalimi kraštutinai sunkiai priima visokias naujoves, ir sunkiai supranta laisvą rinką. Jaunystėje pergyveno sistemos lūžį, tad kažkuriais atžvilgiais visi yra gana keistoki ir ne visada adekvatūs.
  • Y karta - seniau vadinami buvo kaip milenialsai, nes suaugo jau XXIa., gimę tarp 1980 ir 1994, dabar yra 26-40 metų amžiaus. Išties susideda iš gana skirtingų grupių:
    • Y.1 karta - 25-29 metų amžiaus, neranda sau aiškios vietos gyvenime, jauni hipsteriai, turi smarkiai kitokį mąstymą dėl internetų kultūros ir visokių mėmių, daugeliui vyresnių žmonių smarkiai primena ufonautus
    • Y.2 karta - 29-39 metų amžiaus, vyresni, daugelis suradę savo vietą, kiti gi - apvytę hipsteriai, kurie taip ir nesugebėjo prisitaikyti, kita vertus, daugelis yra verslūs, išaugę ir subrendę laisvoje Lietuvoje ir laisvoje rinkoje
  • Z karta - gimę tarp 1995 ir 2015, sudaro tą visiškai jauną segmentą, kurių jau netgi tėvai naudojosi internetais ir kurie patys telefonus ir kompiuterius naudojo dar būdami darželinukais. Smarkiai kitokio mąstymo, gyvena truputį savame kosmose, nors kažkiek randa bendros kalbos su Y.1 karta.

Svarbu turėti omeny: milenialsais Vakaruose vadinami tie, kurie Y kartos, bet pas mus taip dažnai pavadina tuos, kas yra Z kartos.