Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Jurbarkas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Gražus Jurbarko herbas, su trimis lelijomis, karūna ir ordinais kažkokiais - tai rodo šlovingą ir didžią miesto praeitį

Jurbarkas - miestas toksai gražus, ale nelabai didelis, kažkur visai Lietuvos šone, tai gal daugelis netgi ir neužvažiuoja, o tik žino keistą pavadinimą, kuris skamba ne taip lietuviškai, kaip vokiškai - panašiai, kaip "Jurbarkengrauenschaftenburg". Tai čia išties panašiai ir yra, nes senas pavadinimas buvęs Georgenburgas.

Vietiniai jurbarkiečiai didžiuojasi tuo, kad Jurbarkas nuo senų senovės buvo kovų prieš kryžiuočius centras, pačiame Jurbarko rajone aplinkui vienos pilys, kaip kokioje Prancūzijoje, ir išvis piliakalniai ant kiekvieno posūkio. O iš senovės daugelis dar prisimena senelių pasakotas pramogas - kaip nuo piliakalnio šaudyt į kokią nors greta esančią vokišką pilį ir ją griauti.

O bendrai tai Jurbarke pusė žmonių gyvena iš to, kad varinėja mašinas iš Vokietijos, ogi kita pusė - vežioja kontrabandą išum Kaliningrado srities. Ale gi išties tai viskas netiesa, nes ne visi taip daro.


Jurbarko kultūra ir laisvalaikis

Jurbarko tiltas gražus ir aukštas, per visą Nemuną nutiestas, o šalia jo renkasi vietiniai gyventojai leisti laisvalaikio populiariais būdais - plaukiodami motorlaiviais, jachtomis ir vandens motociklais

Dabar gi Jurbarkas smarkiai garsėja, kaip miestas, kuriame visi daugiabučių kiemai kaip prabangiose Vakarų valstybėse sutvarkyti, o taip pat gi patogu gyventi, grožio daug ir kitų rajonų merai labai šito miesto nemėgsta, nes visokie blogeriai nuvažiuoja ir paskui baksnoja pirštais į akis, sakydami, kad pasimokytų[1]. Gal tame ir yra tiesos, nes pagal LLRI reitingą Jurbarko valdymas turi virš 90 balų, o gi Vilnius net 50 nesugeba surinkti - virš dviejų kartų skirtumas.

O dar Jurbarke yra didžiausias Lietuvos tiltas, kurio ilgumas - virš pusės kilometro, o gal ir dar kelis kartus ilgiau, nes kai eini tuo tiltu pėsčiomis, tai ne tik nusibosta, bet ir keletą kartų reikia sustoti pailsėti poilsio, nes kitaip nesigauna pereiti. Aukštumo tasai Jurbarko tiltas maždaug tokio, kad po juo galima būtų pastatyti septynaukštį namą, o gal ir didesnį. O dar kartais žmonės išeina pavasarį ant to tilto žiūrėti Nemune būnančio ledonešio, nes kartais kai eina sulūžusio ledo kalnai, tai jie irgi būna didumo kaip kelių aukštų namas.

O dar kažkur ten centre yra koksai tai kultūros centras, bet jaunimėlis kultūrinasi visai ne ten, o ant kažkokių laiptelių už savivaldybės, prie civilinės metrikacijos - visi tie patys įvairūs pankai, metalistai, gotai ir kiti vietiniai neformalai ten ir renkasi, nors ir negausiai ten jų yra - kaip ir neikiek beveik.


Visokios legendos apie Jurbarką

Sako, kuris tai iš ankstesnių Jurbarko merų, koksai tai paksuolis ar gal darbietis, o gal ir išvis nepartinis ir nepriklausomas, su kažkokios kelininkų firmos pagalba sutaupė pusę kilometro asfalto iš kažkur, kurį išsiklojo tiesiai iki pat savo namų. Tai paskui visi ėmė piktintis, kaip čia dabar taip yra, tai tada ta firma pasakė, kad niekuo čia niekas nedėtas, o tik jie savo iniciatyva ir kaip tais, žinote, netgi be jokio savavaldybės leidimo gal net ar šiaip kažkaip, o tik vardan gėrio visokio.

Tai paskui visi labai kai piktinosi, tai meras liepė visą tą nutiestą asfaltą su buldozeriais iškast, išgriaut ir išnaikinti, kad daugiau nebūtų. O paskui jau iš naujo teko tiesti tenai asfaltą vėl, nes visvien reikėjo tiesti asfaltą. Štai taip taupiai ir efektyviai būdavo taupomos visokios lėšos.

Bene populiarus mitas yra toksai apie Pašiką, imigrantą daktarą ir bomžą iš Rygos. Tasai gulėdavo prie dvaro krūmų ir pašikdavo, iš ko gavo savo gražųjį linksnį.



Visokie šaltiniai beigi nuorodos

Tai čia žemiau pavardinti visokie šaltiniai beigi nuorodos straipsnio melagingumui paneigti arba patvirtinti. Pipedija niekaip negali garantuoti ar atsakyti, kad nuorodose surastas turinys neatitiks tiesos irba melo.