Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Hate speech

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Hate speech - tolerantinė sąvoka, kurios kažkodėl nepavyko rišliai išversti į lietuvių kalbą, o tai ir visa laimė, nes jei būtų pavykę, tai dabar visokie tolerastai šnekėtų, kad visos šnekos apie bet ką, kas jiems nepatinka - tai kažkoks neapykantos nusikaltimas ar mažų mažiausiai tokio nusikaltimo skatinimas.

Šiuo metu gi Europos Komisija irgi skleidžia šitą "hate speech" idėją, nes gi žinia, kad jei apie kažką nekalbėsi, tai to ir nebus - vadinasi, kai tik kokios problemos nepatinka, tai jos ir pavadinamos "hate speech" ir uždraudžiamos. Taip įgyvendinama totalinė tolerancija.


Kas yra tas Hate speech

Pati gi tos "hate speech" sąvokos esmė - tai manipuliatyvi ir tiesiai neišsakoma prielaida, esą kalbos gali būti prilyginamos nusikaltimams. Todėl esą reikia uždrausti bet kokias kalbas, kurios yra apie kokius nors nusikaltimus, nesutarimus, nepasitenkinimus ar dar ką nors, nes bet kokios kalbos - tai jau nusikaltimo apraiška.

Akivaizdu, kad pati "hate speech" koncepcija labai primena kitą plačiai žinomą idėją - zero tolerance, kur irgi aiškinama, kad jei tik kažkur pastebėsim kokias nors užuominas, kurios kažkam kažką primena, tai reikia tas užuominas bausti taip, lyg baustum lyg už nusikaltimą.

Neabejotina, kad hate speech - tai naujas, 1984 metų koncepcijas atitinkantis žodžio laisvės patobulinimas, nes jei tik kas nors kažkuo nepatenkintas - tai už žodžius reikia bausti kaip už nusikaltimą!