Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Dermatoziniai kliedesiai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
 Nuot.png 
Padaryk gerą darbą, įkelk vieną kitą nuotrauką.

Kažkaip nepipediškai atrodo. Surask kokią nors per Google Images ar kažkur, ir įdėk dėl Pipedijos.


Dermatoziniai kliedesiai, taipogi dar žinomi ir daugeliu kitų pavadinimų - kaip dermatozojiniai kliedesiai, Ekbomo sindromas, parazitoziniai kliedesiai dar ir kaip parazitofobija, ir kaip kliedesinė parazitozė - toksai sindromas išties, kai pas žmones būna ir visokios taktilinės haliucinacijos, ir šiaip hipochondriniai kliedesiai, bet viskas sukas apie tai, kad žmogų užkrėtė kažkokie tai parazitai, kurie jį ėda.

Ankstesniais laikais buvo ir tokia atskira psichozės rūšis išskiriama, tik va jau dabar kai ICD-10 klasifikacija, tai iš jos išmestos tradicinės psichikos ligos, nes kažkaip netinka jos klasifikavimui, tai vat ir nerasit jau šitos, nors ji ir klasikine tapusi, seniai žinoma ir kartais atpažįstama per kelias sekundes, vos pacientas pateikia degtukų dėžutę su iš odos išluptų parazitų įrodymais.

O šiaip tai reikia pasakyti, kad dažniau tokiais kliedesiais pasižymi pagyvenusio amžiaus moteriškės - netoli pusės pacientų yra moterys, sulaukusios klimakso, t.y., maždaug 40-50 metų ar dar vyresnės.


Dermatozojinių kliedesių klasifikacija

Kliedesinės parazitozės pagal kilmę

Pagal kilmę čia gali būti visokie susirgimai, ale gi dažniausiai tai štai tokie vat:

 • Monosimptomatinė, kai išvis nėra jokių kitų požymių, o tik kliedesiai apie parazitus su įrodymais - čia visai jau grynas atvejis
 • Hipochondrija, kartu su senatvine demencija ir kokia nors klimakterine krize, kai pacientui jau nupušimas prasideda
 • Antrinė funkcinė dermatozojinė psichozė, kuri kyla dėl kokios nors kitos ligos:
  • Šizofreninė parazitozė - paprastai persimaišo su visokiais kliedesiais apie kokius nors ufonautus ar dar kokias nors nesąmones
  • Depresyvinė parazitozė - paprastai persimaišo su visokiais kliedesiais apie numirimą, beprasmiškumą ir taip toliau
 • Antrinė organinė parazitozė - čia jau dėl visokių kitų susirgimų ir su aiškia priežastimi:
  • Abstinencijos sindromas, kuris nuo kai kurių medžiagų būna su labai ryškiais dermatozojiniais kliedesiais, kaip pvz.:
   • Alkoholis ilgainiui sukelia baltus arklius, kur neretai ir kliedesiai apie visą kūną ėdančius parazitus pareina
   • Kokainas labai neretai sukelia kliedesius apie kokias nors kirmėles ar dar kažką ten po oda, ypač jei ilgesnis ir sunkesnis abstinencijos sindromas būna
   • Metamfetaminas irgi sukelia, bet netgi ne tik abstinencijos metu, bet ir šiaip apsinešus - dėl to jo vartotojus labai lengva pažinti iš to, kad jie veidus sau nusidrasko, nes jiems vis po oda kažkas ten juda
  • Kartais ir visai rimtos ligos gali sukelti kliedesinę parazitozę - jei sutrinka kur nos nervinių galūnių veikla po oda ir dėl to kyla iliuzijos ar senestopatijos, ar dar kokie nors dalykai, tai irgi gali maža nepasirodyti. Taip kad žinokit, jog ir reali liga čia gali reikštis, įskatant ir kokią nors visai jau rimtą, kaip kad odos vėžys, diabetas, tuberkuliozė ar dar kažkas nemalonaus.

Būdinga, kad rimta kliedesinė parazitozė išsivysto visgi ne šiaip sau - dažniausiai visgi būna kažkokie pojūčiai, kurie dėl kažko kyla, o jau paskui įsijungia paciento interpretacija. Taigi, čia visada verta pasiaiškinti, ar išties nėra taip, kad pacientas įsivaizduoja parazitus po oda, o išties tai nors ir ne parazitai, bet kokie nors nervų pažeidimai dėl kažko atsiranda, o pacientas kai į durnumą linkęs, tai ir prisifantazuoja kliedesių.


Kliedesinės parazitozės pagal simptomų sunkumą

Bendrai tai dermatozojinių kliedesių nuokrypiai nuo realybės gali būti labai įvairūs - pradedant švelniais atvejais, kurie labai realybę primenantys ir baigiant visai jau kažkokiomis ufologinėmis nesąmonėmis.

Pavyzdžiui, kai pas žmogų tiesiog alergija kokia nors, bet dėl to, kad asmenybės tipas yra paranoidinis, neurotinis, hipochondrinis ar dar koksai į fantazijas linkęs, tai jis ima kliedėti apie tai, jog apsikrėtė niežais, nes dėl alergijos jam pilvą niežti, o jau tai reiškia, kad kažkokios poodinės erkutės ten ėda jį. Paprastai tokie atvejai pasigydo kartu su visu susirgimu - nors pacientas ir nelabai tiki, bet prirašius jam kokių nors tinkamų vaistų, liga praeina, o kartu su ja dingsta ir visokie kliedesiai.

Sunkesniais atvejais pacientai gali kliedėti apie tai, kad jiems po oda gyvena kokios nors utėlės, tarakonai kažkokie urvus kapstosi ar kirmėlės, pavyzdžiui, kokios nors spalinės prasigraužę po oda niežti ar mikroskopinės erkutės ir taip toliau, nors jokių ten simptomų ir nėra.

O vat pavyzdžiui, kai pas žmogų jau visai smarkiai stogas pavažiavęs ir kokia nors tenai šizofrenija, demencija ar dar kokia nors nesąmonė, tai jau parazitai lenda visaip, o ir turi ypatingų kokių nors savybių - pvz., yra iš kosminių ateivių pasigauti ar specialiai kokių nors CŽV užleisti, ar šiaip čia kažkokia nematyta baisi liga ir taip toliau. Štai šitaip ir gaunasi toji tikroji kliedesinė parazitozė arba Ekbomo sindromas visame gražume.

Jau tokiais atvejais pacientai dar ir įrodymus pateikia, dažniausiai kokioje nors degtukų dėžutėje surinktus. Realiai tai tokie visokie įrodymai būna ne kas kita, kaip sumaigytos ir atsilupę prakaituotos odos nuoplaišos pramaišiui su prakaituotu purvu ir plaukais, nudraskytos nuo kūno paviršiaus, taip pat visokiomis šiukšlelėmis, kaip kad drabužių siūlai, prilipę smlo grūdeliai ir panašiai. Kartais tos nuoplaišos dėl paciento maigymo būna įgijusios kokią nors keistą formą, kuri gali net ir išties kokias nors neaiškias kirmėles priminti, tik kad labai jau neaiškias ir kartu visai jau aiškios kilmės bei sudėties.

Tai štai tokiu atveju, kai jau požymių nėra, bet pacientas skundžiasi tuo, kad kažkokie ten gyviai po oda ropinėja, graužia, kandžioja ar šiaip juda i jis juos jaučia, o kartu ir tuos įrodymus pateikia - tai jau ir yra tasai tikras Ekbomo sindromas, kur gana sunku būna su juo išsiaiškint. Būdinga kad tokaiias atvejais pacientas būna gana apsidraskęs, nes vis tuos parazitus bando iš po odos išlupti.

Visai jau sunkiais atvejais parazitoziniai kliedesiai perauga į visiškai sunkų pavidalą - tada jau būna ir Cotard sindromas, kur žmogų ėdantys parazitai suėda visą žmoniją, o ir patį pacientą jie jau suėdę taip, kad jau ir pats tas pacientas gali aiškint, jog reikia jį apipilti chlorke, nušauti, aplieti benzinu ir sudeginti, bet jau ir tai per vėlu, nes visvien visi jau apkrėsti ir numirs, nes atėjo Apokalipsė. Visgi šitas dalykas tai jau nėra įprasti dermatozojiniai kliedesiai, o dažniau kokio nors neurosifilio ar kito panašaus apsirgimo pasekmė.