Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Bombiakas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Bombiakas - buvęs pankų ir kitų neformalų klubas. Kažkada legenda tapusi požeminė slėptuvė, kurią dar sovietmečio pabaigoje atrado Vilniaus pankai, katrie tenai žiemas leisdavo neretai.

Aišku, vėliau jau juos pačius kažkas aptikdavo, tad naktimis būdavo, kad užvažiuodavo ir kokia milicija jų paieškot ir susemt... Vienok paskui atėjo Nepriklausomybė, tai milicija visokius pankus gaudyti nustojo.


Bombiako slėptuvės įrengimas

Slėptuvė pastatyta buvo pačioje stalinistinės epochos pabaigoje, jau po Josifo Stalino mirties - 1956 metais. Buvo prasta ir nekokybiška, o sako, kad dar ir sudegė (o gal dar kažkas atsitiko), tai jau 1961 buvo perstatinėjama. Įrengta ji buvo tarp Sapiegų ligoninės (t.y., Sapiegų parko), Trinitorių vienuolyno ir Antakalnio mokyklos, prie stovėjimo aikštelės. Slėptuvė požeminė, tai taip nekrentanti į akis, kad žmonės, iki tol tenai nebuvę, praeidavo pro šalį, nei nepagalvodami, kad čia kažkas įdomaus.

Slėptuvėje yra du įėjimai viršuje, priešinguose kraštuose, su siaurais stačiais laiptais į apačią. Dvi ventiliacijos šachtos, trys gana nemažos salės ir keletas pagalbinių patalpų, kaip ventiliacinė, tualetai ir panašiai. Lubos žiauriai žemos, maždaug 2 metrai su trupučiu, tai jei žmogus yra didesnio ūgio, tai smarkiau šoktelėjęs, gali susidaužti savo galvą į lubas.

Požeminėje slėptuvėje nebūdavo šalta, lietus neužlydavo ir, negana to, būdavo nemokamos elektros. Tai gaudavosi ir muzikos pasiklausyti per kokį nors magelį, o paskui - ir pasijungus kokią stipresnę kolonėlę - ir patiems pagroti. Taip nejučia požeminė slėptuvė pavirto į slaptą požeminį klubą su koncertais ir išgertuvėmis.


Bombiakas vėlesniais laikais

Vėlesniais laikais Bombiakas pagarsėjo, kaip neformalių punk ir metal koncertų vieta, mat nors ir labai jau menkos tos patalpos buvo, bet visgi - nemokamos, muzikantams prieinamos. Tai aišku, ta proga savivaldybė jas nutarė apmokestinti, tai baigėsi tuo, kad Bombiaką uždarė. Nors paskui, berods, vėl atidarė, aptikę, kad pinigų visvien nesurinks, nes tie koncertuotojai iš bilietų netgi savo pačių išlaidų nesugeba padengt. Dar apie 2002 ten bandė kurtis kažkokie gotai. Bet visvien kažkaip tas Bombiakas nuduso...

Bendrai tai Bombiakas su gotais kažkaip veikė maždaug iki 2005, paskui tie gotai išsipirko klubą iš savivaldybės, o tada jau kilo matyt mintis pasidaryti biznį pagal kokią tai PROFIT tipo schemelę. Bet kadangi tokios schemelės nesuveikia, tai klubas nuduso. Dabar bombiakas yra tiesiog užverstas šiukšlėmis ir į jį nebepakliūsi.

Bombiake senesniais laikais buvo įkurtas ir legendinis punk klubas "Zoo", katras išgimdė tokias grupes, kaip Erkė maiše, Dustas nuodai ir Toro Bravo. Būtent Bombiake 1998 savo paskutinį koncertą sugrojo Turboreanimacija.

Vienareikšmiškai, Bombiakas yra legendinė undergroundo vieta, garsumu gal net lenkianti Kablį!

Jei kas turite, Pipedija prašo Bombiako nuotraukų, mat internetuose nieko nepavyko rasti...


Dar žr.

  • Kablys - kitas, toksai jau rimtesnis ir didesnis, vėliau susikūręs