Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Blatas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Blatas - sovietmečio reiškinys, lėmęs viską. Jei turi blatą, reiškia, kad turi viską. Jei neturi blato, reiškia, neturi nieko. Žodis akivaizdžiai kilęs iš rusiško kalinių žargono - tenai "blatni" reiškė "vierchus", "teisėtus vagis".

Be blato reiškias kad negausi prekės iš po prekystalio ir tenkinsies kokiu sovietiniu šūdu, ligoninėje "trūks vaistų" ar padarys tau operaciją be nuskausminimo, argi negausi kokio geresnio darbo. Iš dalies blatą kompensuodavo dovanėlės, tačiau dažnai reikėdavo blato, kad prieitum iki tų, kuriems tas dovanėles dalinti ir kad jie išvis jas priimtų. Geriausiai blatą buvo turėti CK. Tada, žiūrėk, net butą gausi per kelis metus, o ne per penkioliką, o ir automobiliui paskyra ateis nesulaukus pensijos.

Blatas išties buvo pažintys, geros pažintys, leidusios ir daryt karjerą, ir gauti deficitą. Tai buvo daugiau, nei pinigai - tai buvo valdžia. Visa LTSR valdžia išties tebuvo teisėtos blatnųjų grupuotės. Po Kovo 11 blatas staigiai nunyko, o vietoj jo atsirado švogeriai, ryšiai ir biurslas, mat valdžia pavirto tiesiog į pinigus, katrieji sovietmečiu neturėjo itin didelės reikšmės.