Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Jonas Basanavičius

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Basanavičius)
Jump to navigation Jump to search
 Crystal Clear app help index.png 
Bent dalis šiame straipsnyje išdėstytos faktinės medžiagos kelia abejones, o jei tiksliau - panašu į šyvos kumelės sapną.
Įtariame, kad čia tik gandai apie alternatyvią realybę, su šiuo pasauliu (aprašomais faktais, įvykiais, daiktais ir žmonėmis) neturintys nieko bendra. Todėl paskelbtas paneigimas, kuris viską neigia.
Konkrečias pastabas skaitykite straipsnio aptarime. Ir nepamirškite - jei turite teisingesnių faktų, galite juos čia pat pataisyti ir papildyti tinkamais faktais!
Jonas Basanavičius

Jonas Basanavičius 1851 gimęs žydų krautuvininkų šeimoje, vėliau pasikeitė pavardę iš "Basanovicz" (iš hebrajų žodžio "basan", "באסאנו" - tai viena iš populiariausių žydų pavardžių, kildinama iš Ben Hassan vietovės Egipte). Jonas Basanavičius mokėsi Maskvoje, vėliau ilgai gyveno Bulgarijoje, buvo vienas iš įtakingiausių Lietuvos žmonių Tarpukaryje, kuravo nemažai žydų reikalų. Dažna jo frazė būdavo, kad "žydai visai mums lietuviams svetima tauta, todėl juos reikia įtraukti, sulietuvinti".

Vienas iš Jono Basanavičiaus nuopelnų - tai žydų savanorių daliniai, aktyviai dalyvavę kovose dėl Lietuvos nepriklausomybės, o vėliau - žydų vykdytas Vilniaus krašto plebiscito boikotas, dėl kurio plebiscito rezultatai dėl prisijungimo prie Lenkijos taip ir liko nepripažintais de jure.

Jonas Basanavičius - Tautos patriarchas, vasario 16 - osios Akto signitorius. Manoma, kad jis buvęs rusofilas, o iš tiesų - Daktaras. Jono Basanavičiaus atvaizdas musyse asocijuojasi su 50 litų, nes ten pavaizduotas toks barzdotas dėdulė. Jauno Jono Basanavičiaus nuotraukų beveik nėra, nes tais laikais ir ten, kur jis gyveno (sunku net patikėti!) nebuvo nei internetų, nei fotografijos!

Dabar svarstoma, kodėl mirė dr. Jonas Basanavičius. Apsistojama ties keliomis, labiausiai tikėtinomis versijomis, kurias tirti po 80 metų nutarė prokuratūra:

Įdomu

Jei Basanavičius pats buvo žydas, tai kodėl buvo įtrauktas į žydų tautos didžiausių priešų sąrašą? Už išdavystę?