Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Baby boomeriai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Būmeriai)
Jump to navigation Jump to search

Baby boomeriai arba bumeriai - tai tokia karta, kuri gimusi tarp 1944 ir 1964. Kažkada Vakaruose šituos taip vadino, nes po II Pasaulinio karo pasaulyje kilo milžiniška gimstamumo banga, besitęsusi apie 20 metų. Klasikinis bumerių amžius (apie 2020 metus) - tai tarp 56 ir 76 metų. T.y., tie, kurie dar ne visiškai sukriošę, bet jau darosi senukais.

Bumerių kartos metu gimę vaikai neturėjo gerų sąlygų, nes realiai Vakarų pasaulis nuo karo pilnai atsigavo tik apie 1970 (SSRS neatsigavo iki pat subyrėjimo), vaikai turėdavo mažai priežiūros, nes tėvams tekdavo daug dirbti ir panašiai.

SSRS gyvenę būmeriai išaugo visiškai sugadintos ir uždraustos ekonomikos sąlygomis, kur visi nurodo, ką turi daryti, kur turi dirbti, nieko negali gauti ir panašiai. Tai šitie yra traumuoti - nesavarankiški, bet kartu ieškantys kažkokių užpakalinių kelių viskam, labai linkę kyšininkauti, bijo viršininkų, bijo šnekėt, bijo valdžios ir jaučiasi skriaudžiami. Išties tai netgi ir vėlesni sovietmečio vaikai yra tokie, beveik taip pat ir visa X karta. Pokytis atsiranda tik maždaug nuo tų, kurie gimę kokiais 1980 ar vėliau - t.y., nuo milenialsų, kurie didele dalimi sugebėjo išvengti sovietinio teroro.

Vyriškos lyties sovietiniai bumeriai patyrę tarnybą raudonojoje armijoje, kur 2-3 metus turėjo gyventi realios koncentracijos stovyklos sąlygomis, pusbadžiu, mušami, terorizuojami, su patyčiomis ir žeminimais, ir taip toliau. Moteriškos lyties bumerės susidurdavo su kitokiomis patyčiomis, pvz., su tuo, kad jokių higieninių įklotų ar tamponų išvis neegzistuoja ir kartu kad moteris - tai teoriškai lygiavertė, o praktiškai - su apribotomis teisėmis visose srityse, nes feminizmas SSRS buvo visiškai kitoks.

Taip pat bumeriams būdinga tai, kad vaikystėje jie patyrė mažai rūpesčio, tad dažnai yra atšiaurūs, nepasitikintys, jautrūs ir kartu linkę į kovojimą. Daugelis jų visiškai pagrįstai nekenčia Rusijos kaip maro (nes per daug susidūrę, patys tenai praleidę nemažai metų), bet kartu nemoka gyventi savarankiškai ir savimi pasirūpinti be globos. Kai kurie iš posovietinių bumerių, kurie užima kokius nors valdančius ar kontroliuojančius postus, tampa kraštutinai šlykščiais biurokratais, kurie gadina gyvenimą kitiems.

Trumpai tariant, ir vakarietiški, ir sovietiniai bumeriai yra gana stipriai neurotiški, lyginant su milenialsais, tačiau pastaruosius laiko nevykėliais, negebančiais išgyventi sunkiomis sąlygomis ir panašiai.

Jaunesnė karta, pvz., Z karta, o iš dalies net ir Y karta bendrai visus, kas gimė iki 1980, vadina bumeriais ir viskas, o bendraudami vis ištaria specialią frazę - Ok boomer. Kiek vyresni, kurie nesigaudo kartose, sako, kad tai seni perdylos.

Dar žr.