Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Asmenybės sutrikimai pagal ICD-10

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Asmenybės sutrikimai pagal ICD-10 - taigi tie, kurie visiems suprantami ir iki šiol tebenaudojami. Tai čia ta paprasčiausia klasifikacija, kur vieną kokį nors sutrikimą gausit, jei koks nors būsit neteisingas, bet ligos požymių nerodysit.

Bendrai tai čia ta seniai žinoma mintis - kad jei žmogui visą gyvenimą tęsiasi negerumas ir jis kaip reikianti didelis, kad trukdytų gyventi jam ar aplinkiniams, ir niekaip nesitaiso - tai jau matyt kad kažkas negerai kažkur giliau asmenybės branduolyje. Tai ir reikia tada diagnozuoti asmenybės sutrikimą.

Tai jeigu turite asmenybės sutrikimą, tai tikrai jis būtent pagal šitą klasifikaciją ir yra. Na, nebent būtumėte koksai amerikonas ar tą sutrikimą būtumėt gavęs kokiais nors sovietiniais laikais.

Šita asmenybės sutrikimų klasifikacija yra nemenka dalimi paremta kita, senesne asmenybės sutrikimų klasifikacija pagal Theodore Millon, tiktai visgi neakcentuojant pernelyg tų visokių smulkių išskirstymų. Visgi kadangi išskirstymas yra taikomas, tai neretai samenybės sutrikimas čia būna paskiriamas kokiam nors vargšui neurotikui, nes neurozė esą per daug ilgai tęsiasi. Tai čia tarp pscihiatrų visokių kalbų galima išgirsti - ir kad neurozės būna tik pas tuos, pas ką asmenybės sutrikimai, ir atvirkščiai - kad tie asmenybės sutrikimai yra, kai taip diagnozuojami, tai yra visiška nesąmonė ir kad pasimokykite asmenybės sutrikimų diagnozavimo bent jau iš DSM-III, jei naujesnio rasti nesugebat.

Gal dėl to ir atsirado dabar visiškai kitokia klasifikacija - kur asmenybės sutrikimai pagal ICD-11. Tai jau po poros metų jus pagal šitą naują klasifikaciją ir perklasifikuos. O toje naujoje klasifikacijoje ir paprasti baikštūs neurotikai, ir sociopatiniai nusikaltėliai gaus tą pačią diagnozę - 6D10, nes visi asmenybės sutrikimai tenai suplakti į vieną, kuris skiriasi tiktai sunkumu.


Asmenybės sutrikimai pagal ICD-10

Čia štai paprastas visai sąrašėlis asmenybės sutrikimų, kurie visiškai neblogai daugeliui pažįstami:

Čia dar atkreipsime dėmesį, kad skirtingai, nei DSM klasifikacijose, schizotipinis asmenybės sutrikimas čia nėra įvardinamas, nes jis priskirtas schizofrenijai. Kodėl - nu gal tiesiog šiaip sau, nes o kodėl gi ne?