Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


A klasterio asmenybės sutrikimai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

A klasterio asmenybės sutrikimai yra tie asmenybės sutrikimai, kurie pagal DSM yra sugrupuoti į pirmą, A raide pažymėtą sutrikimų grupę. Šiems sutrikimams buvo priskirta viskas, kas bent kažkiek primena schizofreniją, bet be aštresnių psichozių, be haliucinacijų, ir su tiek lėta ir ilgalaike eiga, kad neaišku kada tas sutrikimas prasidėjo, bet aišku, kad į sunkią stadiją jis nepereis, nes pernelyg jau nekintamai tęsiasi.

Pirmą kartą toksai skirstymas į tris esmines grupes buvo pritaikytas DSM-III asmenybės sutrikimų klasifikacijoje, bet atsikartojo ir vėlesnėse DSM versijose, nes nors ir ne be trūkumų, bet labai jau gerai pasiteisina. Pagal šitai buvo nutarta, kad visi sutrikimai, kurie prasideda anksti ir be aiškaus progresavimo tęsiasi visą gyvenimą, gali būti išskirti iš kitų psichikos ligų, bet kartu neatsisakant kai kurių tų kitų ligų požymių.

Bendras A klasterio požymis - kad žmonės būna panašūs į kažkurias schizofrenijos formas, jų mąstymas ir elgesys neatrodo normalus, atrodo keistas, nepaaiškinamas, primena kažkokį asmenybės byrėjimą, t.y., tą patį dementia praecox, tiktai sulėtintą iki visiško nekintamumo.

Štai čia yra A klasterio asmenybės sutrikimai:

Visi trys tipai linkę perteklinai tikėti sąmokslo teorijomis, kuriomis neretai aiškina savo elgesį. Skirtingai nuo klinikinių kliedesių, šios sąmokslo teorijos dažniausiai nepasiekia buitinio lygmens.

Kadangi SSSR buvusi baudžiamoji psichiatrija turėjo tokią vangiąją šizofreniją, tai po SSRS žlugimo vienas iš tos baudžiamosios psichiatrijos šulų, Aleksandras Tiganovas, vangiąją šizofreniją perskirstė prie asmenybės sutrikimų, būdingų šiam klasteriui, ypač schizotipiniam sutrikimui. Reikia turėti omeny, kad vangioji šizofrenija nepasižymi nenormalia simptomatika, o daugelis tą diagnozę gavusių žmonių tėra banaliai nugydyti dūrkėse.