Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Ümliäutas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Ūmliautai)
Jump to navigation Jump to search
Garsiausi visų laikų ūmliautai - tai Motorhead, bet deja, jau pernelyg numirę.

Umliautas, dar vadinamas kaip ümliautas , ümliäutas, umliäutas, ūmliautas ir panašiai - tai tokia raidė, kuri su dviem taškais viršuje. Vokiečių kalboje tas umliautas reiškia tokį perkreiptą tarimą, panašiai, kaip nosinė ar tai ilgoji raidė lietuvių kalboje.

Yra trys originalūs tikrieji umliautai:

  • Ä,ä arba ae
  • Ö,ö arba oe
  • Ü,ü arba ue

Be šitų umliautų, dar gali būti bet kokių kitų, nes tuos du taškus dėl gražumo galima uždėti ant bet kokių raidžių, kad būtų gražiau.


Ūmliautai - metalistai

Dar yra tokie metalistai, kurie irgi vadinami ūmliautais - tai šiems priskiriami visokie, kurie mėgsta labai klasikinį Heavy Metal, tokį, kuris nerišliai svyruoja ant ribos netoli Hard Rock ir Punk Rock, ir patys iš savęs yra ne tiek muzikalūs, kiek pankiški, rokeriški ir paxuistiški.

Ūmliauto idėja - prisigerti alaus, prisirūkyti (gal cigarečių, gal cigarų, o gal ir žolės), pasipisti su mergom (jei ūmliautė merga - tai su bernais), gal dar kur nors kam nors į dantis duoti (nepamirškim, kad tai seni perdylos - jie agresyvūs), o gal dar kaip nors pasiausti.

Tikras ūmliautas per daug nesigilina į visokius išvedžiojimus, jis būna linksmas ir mėgsta šventę švęsti.

Garsiausios ūmliautų metalo (ir ne tik metalo) grupės - Motörhead, Mötley Crüe, Blue Öyster Cult, Queensrÿche, Hüsker Dü ir Spın̈al Tap. Iš jų, aišku, Motörhead yra išvis visų laikų geriausia ir garsiausia, bet deja, jau išmirusi pakankamai smarkiai, kad nebegrotų.


Umliautai slavų kalbose

Rusų kalboje, Petro didžiojo dėka, pasirodė tokia naujoji raidutė pavadinimu Ё, arba Jo. Mat, su šita raide būtų lengviau tarti vokiškas raides. Nežiūrint į tai, kad yra oficialiai užrašyta rusų kalbos abėcėlėje, jos naudojimas nėra būtinas. Nežinia, kodėl nebūtinas, ar čia dėl to, kad jis praktiškai identiškas su E pagal išvaizda, ar žmonėms tiesiog tingis.

Ukrainiečių kalboje yra irgi savo umliautas, tik ne su kokia E, bet su I - Ї, tariasi kaip Ji (bet čia ne kokia nors ji, bet tiesiog tarias taip pat).