Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Švytėjimas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Čia tik vienas iš daugelio tokių specifinių momentų, kurie dedasi, dedasi ir susideda.

Švytėjimas arba The Shining - toksai itin pagarsėjęs Stanley Kubrick filmas, šitais laikais laikomas vienu iš kelių dešimčių geriausių filmų ever, kokie tik kada nors yra sukurti. Filmas daugeliui taip kerta per smegenis, kad netgi dabar yra tapęs visokių mėmių šaltiniu, tai nepaisant to, kad išleistas buvo dar 1980 metais.

Filme daug visokių liminalinių erdvių visokiuose lygmenyse, taip kad žiūrovą gerokai užburia ir įtraukia jau ir pačios matomos scenos, netgi be siužeto. Na, ir plius visokie kraupoki nerišlūs vaizdiniai, kurie taupiai dozuojami, bet irgi gerai kerta per smegenis.

Čia dar pastebėkime, kad The Shining - tai vienas iš tų filmų, kurių dėka Jack Nicholson ilgainiui tapo legendariniu aktoriumi.

Švytėjimas - tai filmas sukurtas pagal Stephen King novelę, išleistą 1977 metais, ir atitinkamai, kaip ir dauguma Stephen King kūrybos, yra toksai psichologinis siaubiakas, kur smarkiai tampomi žmonių nervai. Kitą vertus, pats režisierius Stanley Kubrick šitą novelę siužetui pasirinko tik dėl to, kad ji gerai nervus žmonėms tampo, bet kartu atmetė paties Kingo parašytą filmo scenarijų ir paties Kingo bandymus reguliuoti filmą irgi iškirto. Čia reikia dar pridėti, kad pats Kingas priešinosi tam, kad būtų pakviestas Jack Nicholson, ir taip pat reikia pridėti, kad Stanley Kubrick visokius Kingo prigalvotus vaiduoklius ir panašius dalykus laikė klidesiais, kuriais patikėti galėtų nebent kokie nors visiški durniai.

Taip kad siužetas gerokai pasikeitė, ir galima suprasti, kad išties tai čia istorija apie tai, kaip alkoholikams išsivysto baltoji karštligė ir kokia baisi ji būna, nes pagal siužetą pagrindinis personažas yra alkoholikas, kuris metė gerti. Tiesa, čia turim pasakyti, kad mediciniškai delirium tremens vystosi tikrai smarkiai kitaip (greičiau ir nerišliau), nei čia filme rodoma, bet tai jau tiek to, nes netgi filme pavaizduotas deliriumas yra arčiau tiesos, nei kažkokie tai Kingo susifantazuoti vaiduokliai.

Tai vat, toksai mielas filmas, rekomenduojame pažiūrėti, nes jis priklauso tai išskirtinei kategorijai filmų, kurie yra aukščiau bet kokių vertinimų skaičiais.