Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Fotoaparatas: Skirtumas tarp puslapio versijų

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
S
41 eilutė: 41 eilutė:


=== Gamintojai ===
=== Gamintojai ===
Rinkitės tokį gamintoją, kuris garsėja fotikais, ir net ne šiaip fotikais, o būtent muilinėmis. O ne tokį, kuris gamina fyg suprasi, ką. Tik nekreipkit dėmesio į tai, kokius veidrodinius fotikus gamina muilinių gamintojas, jei jūs perkate būtent muilinę. Kaip pavyzdys - [[Sony]] fotikai: labai vidutiniškos jų muilinės yra klaikiai brangios ir skirtos pinigais pertekusiems durniams. Bet veidrodiniai [[Sony]] fotikai yra pakankamai neblogi, kaip pagal kainą - patys pigiausi! Tai jiems gaminti buvo nupirkti [[Konica-Minolta]] fabrikai, kurie muilinių negamina. Panaši situacija ir su [[Samsung]] - muilinės, kaip muilinės, tačiau veidrodiniai [[Samsung]] išties yra gana galingi [[Pentax]] fotikai, įdėti į Samsungui skirtą korpusą - nes Samsungas nori vaizduot kietą! Bet visvien šūdas gaunasi! Tai viskas dėl to, kad tarp muilinės ir veidrodinio fotiko skirtumas kaip tarp dviračio ir lėktuvo!
Rinkitės tokį gamintoją, kuris garsėja fotikais, ir net ne šiaip fotikais, o būtent muilinėmis. O ne tokį, kuris gamina fyg suprasi, ką. Tik nekreipkit dėmesio į tai, kokius veidrodinius fotikus gamina muilinių gamintojas, jei jūs perkate būtent muilinę. Kaip pavyzdys - [[Sony]] fotikai: labai vidutiniškos jų muilinės yra klaikiai brangios ir skirtos pinigais pertekusiems durniams. Bet veidrodiniai [[Sony]] fotikai yra pakankamai neblogi, kaip pagal kainą - patys pigiausi! Tai jiems gaminti buvo nupirkti [[Konica-Minolta]] fabrikai, kurie gamino ir muilines (Dimage D6, Dimage X1, X6, Z5, Z20 ir t.t. daugiau rasite cia http://www.dpreview.com/reviews/specs/Konica_Minolta/). Sony pirma savo skaitmenini fotoaparata pagamino 1998m ir jis vadinosi Sony Mavica FD-71. Taigi Sony pirko Minolta del to kad nereiktu daryti viska nuo nulio. Panaši situacija ir su [[Samsung]] - muilinės, kaip muilinės, tačiau veidrodiniai [[Samsung]] išties yra gana [Pentax]] fotiku klonai, įdėti į Samsungui skirtą korpusą - nes Samsungas nori vaizduot kietą! Bet visvien šūdas gaunasi! Tai viskas dėl to, kad tarp muilinės ir veidrodinio fotiko skirtumas kaip tarp dviračio ir lėktuvo!


O šiaip, jei jau kvankštelėsit ir pirksit veidrodinį fotiką - tai čia dar kartą primenam, kad šitie čia patarimai - ne apie [[veidrodinis fotoaparatas|veidrodinius fotikus]], o apie muilines! O apie [[veidrodinis fotoaparatas|veidrodinius fotoaparatus]] - atskirai!
O šiaip, jei jau kvankštelėsit ir pirksit veidrodinį fotiką - tai čia dar kartą primenam, kad šitie čia patarimai - ne apie [[veidrodinis fotoaparatas|veidrodinius fotikus]], o apie muilines! O apie [[veidrodinis fotoaparatas|veidrodinius fotoaparatus]] - atskirai!

11:02, 31 spalio 2009 versija

Tai muilinių būna visokių ir skirtumai - daugiau išvaizdoj bei kainoj, nei savybėse, tačiau Pipedija viską jums tiksliai išaiškins, kad neapsigautumėt ir geriausią pasirinktumėt, objektyviai ir apgalvotai!

Fotoaparatas ar fotikas - kas gi jo šiais laikais neturi? Fotikai visur ir visokie - veidrodiniai, muilinės, mobiliakuose ir išvis net neaišku kur! Pirk ir fotkink ką papuola! Aha, vat čia ir susiduriam su problema - fotkint ką papuola - be problemų, o vat kokį fotiką išsirinkt?

Tai čia jau jums padės Pipedija - geriausia internetų enciklopedija. Nekrušdami proto ir nekabindami makaronų, padėsim jums ir paaiškinsim, kaip išsirinkti geriausią fotoaparatą! Žemiau esantys geri patarimai - kiekvienam, kas nori įsigyti ne veidrodinį, o tiesiog paprastą fotoaparatą, liaudiškai vadinamą muilinę!


Kokius makaronus kabina fotoaparatų pardavėjai

Megapikseliai nieko nereiškia

Rinkdamiesi fotiką, neužkibkit ant dažnų reklaminių makaronų. Pavyzdžiui, populiariausias makaronas, kuriuos kabina gamintojai - tai megapikseliai. Nekreipkit į juos jokio dėmesio: patys galite palyginti, katras fotikas duos geresnį vaizdą - 4 megapikselių mobiliako fotikas, pigiausia 4 megapikselių muilinė, ar koks nors senas 4 megapikselių veidrodinis fotoaparatas? Natūralu, kad mobiliaku fotkinto vaizdo kartais net nesuprasi, o 4 seno veidrodinio fotiko megapikseliai duos daugiau, nei 10 megapikselių iš naujos muilinės.

Išties problema net ne optikoje, o tokiame dalyke, kaip fotomatricos dydyje (ir kvantinio triukšmo reiškiniuose, kurie vyksta fotoelementuose), bet šitie moksliški dalykai niekam neįdomūs. Mobiliako fotikas teturi mažiau, kaip milimetro dydžio matricą, muilinė - nuo kelių iki keliasdešimt kvadratinių milimetrų, o veidrodinis fotikas - šimtus kvadratinių milimetrų. Tik deja, šitie duomenys skelbiami išimtinai tik profesionaliems fotikams. Todėl tiesiog nekreipkit dėmesio į tai, kiek megapikselių užrašyta.

Specialistai sako taip: megapikselių skaičių kokioje nors matricoje teoriškai galima paketurgubinti, bet jos teorinis plotas tai nepadidės, todėl tiesiog kiekvienas pikselis duos keturis kartus mažiau spalvų. O praktikoje - paketurgubinus pikselių skaičių, spalvų skyrimas neretai sumažėja kelioliką kartų.


Skaitmeninis priartinimas - sukčiavimas

Tai vienas iš bullšitų, kurie nieko bendra neturi su jokia nauda. Kreipkite dėmesį tik į optinį priartinimą. Skaitmeninis - tai tik primityvi apgavystė idijotams: fotikas fotkina tą patį vaizdą, tik jau po fotkinimo dirbtinai padidina. Ir išties tiktai sugadina. Jei kas nors jums pasakoja apie skaitmeninio priartinimo galimybes, siųskit tą žmogų naxui, nes jis arba asilas, arba nori įkišti jums šūdą.

Tai dar beje, kai būna parašyta "optical zoom", tai irgi nebūtinai priartinimą reiškia. Gudrūs pigių muilinių prekeivos padaro trijų kartų atitolinimą ir priartinimą iki normalaus dydžio - tą viską ir vadina paskui "3x optical zoom". Na, bet tai jau smulkmena, kai saka...

"Krūtos" muilinių linzės

Carl Zeiss ar Leica pavadinimai - aišku kietai atrodo, bet tik tada, kai kalba eina apie rimtus daiktus, o ne plastmasines štampovkes muilinėms. Žinokit, kad jokie karlai ceisai ir jokios leikos muilinei nepadės, nes ji muilinė, o joje esančios "firminės" linzės - kinietiškas šūdas, ant kurio firminis užrašas dedamas, tik tam, kad pakrušti protą. Na, žinoma, Carl Zeiss ar Leica gauna už tai pinigus. Ir apskritai, pigesnių muilinių linzės - toks mėšlas, kad ten ir už didžiausius pinigus nieko gero nepadarysi.


Į ką verta kreipti dėmesį

Fotoaparato procesorius

Tai daiktas, apie kurį niekas paprastai net neužsimena, bet bent jau muilinėms - jis vos ne svarbiausias. Nuo procesoriaus priklauso, kaip greitai muilinė fokusuosis į vaizdą ir kaip greitai fotkins. Neretas atvejis, kai geresnį, nei vidutiniškai vaizdą duodanti muilinė turi lėtą procesorių, todėl, kol nusitaikai, praeina geros kelios sekundės ir kadro tiesiog nelieka. Gan tipiški čia Olympus muliniai fotoaparatai - lėti, kaip velnias, nors jų nuotraukos - vienos iš geriausių tarp muilinių. O bene greičiausiai reaguojantys fotikai - tai Canon, tik kad šie gal ir brangiausi iš visų. Tarp kitų gamintojų būna ir tokių, kurie vidutiniškai lėti ir vidutines fotkes duoda arba netgi tokių, kur ir lėti tragiškai, ir fotkės šūdinos.

Lengviausiai galima pastebėti, kaip greit veikia procesorius, kai bandai greitai fotkint kokius nors judančius daiktus, arba tiesiog bandai fotkint į visas puses - ir arti, ir toli esančius daiktus, ir dar tuo pat metu judini fotiką. Tai kai procesorius lėtas, tai būna, kad taip nei vienos fotkės ir nepadarai per ištisas keletą minučių, kad ir kiek mygtuką spaudytum...

Fotiko dydis

Tiesiog idiotiškas, tačiau vienas iš svarbiausių parametrų. Kuo didesnis fotikas - tuo geresnė kokybė. Skamba tūpai? Bet tai tiesa! Didesnis fotikas - reiškia, didesnė matrica - o tai duoda geresnį vaizdą iš tų pačių megapikselių. Didesnis fotikas - tai ir didesnės linzės, o tai jau reiškia, kad į fotiką pakliūna daugiau šviesos. Didesni fotikai turi daugiau vietos akumuliatoriams, atminčiai, procesoriui ir viskam kitkam. Aišku, tai nereiškia, kad koks nors šūdinas "Xuyparishi" brendo gremėzdas, pagamintas Kinijoj fotkins geriau už mažutį Canon Ixus. Bet didesnis Canon fotkins geriau už mažesnį. Ir didesnis Olympus fotkins geriau už mažesnį. Ir didesnis Fuji fotkins geriau už mažesnį. Kita vertus, neužmirškit, kad mažas fotikas yra toks mažas, o didelį nešiotis nepatogu...

Fotkinimas prieblandoje ir blicas

Labai gražiai fotkinantis geroje šviesoje fotikas gali visiškai nieko nesuprasti prieblandoje. Net nesugebėti nusitaikyti. Arba fotkėje duoti daug visokio triukšmo, pasireiškiančio spalvotais taškais ir dėmėm. Prieš pirkdami, būtinai išbandykite fotoaparatą prastame apšvietime. Blogame apšvietime dar geriau pamatysite, ir kaip lėtai fotikas susifokusuoja. Pasitikrinkite ir dar vieną dalyką - ar esant gerai šviesai, atsijungia blicas. Nes labai durnas dalykas, kai blico neįmanoma atjungt, o batarkė sėda...

Kortelės

Skirtingi fotikai naudoja skirtingas korteles, tačiau tos skirtingos kortelės skirtingai kainuoja ir skirtingai užknisa. Rinkitės SD card korteles naudojantį fotiką - tai bus geriausia, pigiausia, tokias korteles skaitys bet koks kompas, jas galima bus naudoti ir visokiuose mp3 plejeriuose ir t.t.. Venkite tokių kortelių, kaip Sony pamėgtas Memory stick - tai šūdas, kuris su niekuo nesuderinamas ir kainuoja tiek, kad užsibankrotinsit! Brangiai kainuoja Olympus bei Fuji vartojamos xD Card kortelės, bet jos visgi dar nėra tokia tragedija, kaip aukščiau minėtas Sony išmislas... Dar yra tokios Compact Flash kortelės, bet jos tik veidrodiniuose fotikuose būna - jei fotikas veidrodinis, tai šitos geriausiai ir tinka.

Gamintojai

Rinkitės tokį gamintoją, kuris garsėja fotikais, ir net ne šiaip fotikais, o būtent muilinėmis. O ne tokį, kuris gamina fyg suprasi, ką. Tik nekreipkit dėmesio į tai, kokius veidrodinius fotikus gamina muilinių gamintojas, jei jūs perkate būtent muilinę. Kaip pavyzdys - Sony fotikai: labai vidutiniškos jų muilinės yra klaikiai brangios ir skirtos pinigais pertekusiems durniams. Bet veidrodiniai Sony fotikai yra pakankamai neblogi, kaip pagal kainą - patys pigiausi! Tai jiems gaminti buvo nupirkti Konica-Minolta fabrikai, kurie gamino ir muilines (Dimage D6, Dimage X1, X6, Z5, Z20 ir t.t. daugiau rasite cia http://www.dpreview.com/reviews/specs/Konica_Minolta/). Sony pirma savo skaitmenini fotoaparata pagamino 1998m ir jis vadinosi Sony Mavica FD-71. Taigi Sony pirko Minolta del to kad nereiktu daryti viska nuo nulio. Panaši situacija ir su Samsung - muilinės, kaip muilinės, tačiau veidrodiniai Samsung išties yra gana [Pentax]] fotiku klonai, įdėti į Samsungui skirtą korpusą - nes Samsungas nori vaizduot kietą! Bet visvien šūdas gaunasi! Tai viskas dėl to, kad tarp muilinės ir veidrodinio fotiko skirtumas kaip tarp dviračio ir lėktuvo!

O šiaip, jei jau kvankštelėsit ir pirksit veidrodinį fotiką - tai čia dar kartą primenam, kad šitie čia patarimai - ne apie veidrodinius fotikus, o apie muilines! O apie veidrodinius fotoaparatus - atskirai!

Tarp gerų muilinių gamintojų, kuriuos verta rinktis - Canon, kurio muilinės - bene geriausios iš visų, nors ir brangios. Labai gražiai garsėja ir Panasonic muilinukės. Visai gerų atsiliepimų galima sulaukti apie Olympus ir Fuji. Greičiausiai nedaug blogo išgirstumėt ir apie Konica, Samsung, Nikon, Pentax, Casio.

Vargu, ar verta pirkti fotiką gamintojo, kuris visai nesispecializuoja fotikuose. Hewlett Packard, Sony, Benq ir daug kinietiškų markių - vienos už tą pačią kainą duoda blogą kokybę, kitos už tą pačią kokybę bando nuplėšti dvigubą kainą, kitos - už dvigubai mažesnę kainą pasiūlys jums šiukšlę... Vargu, ar verta pirkti kažką nelabai prognozuojamo...

Atskirai dar norim paminėti Kodak - apie juos esam girdėję tragiškų, tikrai tragiškų atsiliepimų. Gal kažkas nuo to laiko ir pasitaisė, bet mūsų reikalas - pasidalint gandais ir įspėti - geriau persitikrinti, nei apsigauti!

Fotikų rūšys

Yra kelios fotikų rūšys. Grubiai tariant, visus fotikus galime suskirstyti į sekančius, kokybės gerėjimo tvarka į apačią:

  • Izdevonai visokie, kurie būna visuose (netgi geriausiuose) mobiliakuose ar šiaip kinietiški fotikai, kainuojantys iki 100 litų ar pan.. Nesitikėkite, kad nusipirkę kad ir kokį gerą mobilų telefoną, gausite fotiką, kuris fotkintų bent jau tiek, kad būtų galima suprast, ką išvis fotkinot. Norit fotkinti - pirkit fotiką, o ne atliekas kažkokias!
  • Pigiausios muilinės. Šiųjų būna įvairiausių, bet jas visas vienija tai, kad jos kainuoja iki kokių 500 litų. Jei fotkinat tik kartais ir tik tam, kad prisimintumėte kažkokius įvykius ar veidus, o ne grožėtumėtės - to gal ir pakaks. Kam leisti pinigus, jei galima jų neleisti? Pigiausios muilinės visos yra maždaug vienodai poprastės, tad gamintojo pavadinimo galit ir nežiūrėt. Patarti tik tiek galim, kad visgi geriau pirkit bent kokį aiškesnį brendą (kad ir kokį Sanyo, Samsung ar Pentax), o ne kinietišką. O dar geresnis dalykas būtų - pasiieškot kokios nors geresnės, bet neilgą laiką naudotos muilinės: gausit geresnį fotiką už tą pačią kainą.
  • Vidutinės muilinės. Čia jau verta pažiūrėti, koks gamintojas tą muilinę gamina ir pasigilinti. Pavyzdžiui, Panasonic ar Canon muilinės - labai geros, bet jau ir kainuoja kažkiek nemažai. Kitos muilinės gal ir pigesnės, bet neretai truputį prastesnės. Čia jau daug pasirinkimo... Rinktis vidutinę muilinę - klaikiai sunkus reikalas, tad imkit bet ką, kas jums patiks ir paliks gerą įspūdį. Jei norit patarimų iš mūsų - tai mažas geras fotikas bus Canon Ixus, o tarp didesnių - Panasonic Lumix arba Canon Powershot. Tik prieš pirkdami, kažkiek išsibandykit, geriausia - jei nusižiūrėto modelio muilinę pasiskolint iš pažįstamų pabandymui galėtumėt - kad įsitikit, ar tinka jums.
  • Krūtos muilinės. Nedaug gamintojų tokias gamina, tad pasirinkti bus lengviau. Tokios muilinės dažniausiai kainuoja apie 1000 ar daugiau litų. Paprastai, tokios net 10 ar daugiau kartų optinį priartinimą turi, visokių režimų gyvą velnią ir daugeliu praktinių savybių (rankinių nustatymų išlaikymui, diafragmai ir t.t.) netgi primena veidrodinius fotoaparatus. Ir išvaizda jų irgi rimtesnė tokia. Todėl kai kurie tokių muilinių savininkai net pasipiktina, kai šitokį fotiką kas muiline pavadina. Jei esat patyręs mėgėjas ir norit kažko kieto - tokią muilinę ir imkit. Kainuos jinai nepigiai, bet užtat patenkins!
  • Pradinės (mėgėjiškos) klasės veidrodiniai fotoaparatai. Čia jau visokiems psichams. Tai jau tikras kietas fotikas, tik vat tokį fotoaparatą verta pirkti tik tiems, kas ant fotografijos pamišę. Nes toks fotikas nemoka filmuoti, sveria kilogramą, tampytis jį reikia atskiroje tašėje, ir nepatogumų iš jo - gyvas velnias. Ir kainuoja nuo kelių štukių litasų. Ir dar objektyvus teks atskirai pirkt. Na, bet užtat nuotraukų galima padaryt kažkaip kitaip...
  • Pusiau profesionalios ir profesionalios klasės veidrodiniai. Tai šitokio išvis geriau nei nepirkit, nes neturėsit, ką su juo veikt. Nebent esat profesionalas ar fotopsichotikas koks nors. Bet čia jau jums mūsų patarimai bus nesvarbūs, jei jau apie tokį fotiką galvojat...