Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!

Lituanicon logotipas.jpg
Dėmesio dėmesio, didžiausias Lietuvos fantastikos festivalis - Lituanicon, vyks ir šiemet! Apsilankykite Lituanicon puslapyje, o taip pat užsiregistruokite ir FB evente!

Leica

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Peršokti į: navigaciją, paiešką
Irgi vat S serijų Leica - didumo kaip kompaktiškas veidrodinis fotoaparatas, o formatas - tai vidutinis, o ne smulkmė kokia!

Leica (liet. tariama Leika) - vat čia tai fotikų brendas! Vokiečiai šitie dar tarpukary pagarsėjo geriausiais pasaulyje fotikais, o vat kai po antrojo pasaulinio karo sovietai išgrobė Leica gamyklas, išsiveždami visą įrangą - tai dauguma galvojo, kad šitaip šita markė ir užsilenks, nes sovietai ėmė tų pavogtų gamyklų pagrindu gamint ganėtinai nekokybiškus (aišku, su tikra Leica lyginant) Leica fotoaparatų bei objektyvų klonus - Industar ir Kijev visokius, o pastaruosius paskum dar ištobulino iki visokių Zenit... Taigi beveik taip ir buvo - priviso visokių japaškių su visokiais šūdinais Canon, Nikon ir dar klaikesniais fufeliškais fotoaparatais, ale betgi vokiečiai po biškelį atsigavo ir štai dabar jau - puikiausi fotikai - tai būtent Leica! Kiti gi - šūdas!!!

Na, aišku, yra dar ten visokių panašios klasės Mamiya, Hasselblad, Phase One ir kitų vidutinio formato fotikų, ale betgi jie - kaip ir senais laikais, kokybe Leica fotikų ganėtinai nelenkia, o populiarumu - tragiškai atsilieka...


Tai čia vat tokia fašistinė Leica - natūraliai paauksuota, prieš 70 su viršum metų gaminta, o blicai šiuolaikiniai - irgi jai tinka... Standartas vienok!

O tai dar galim čia priminti, kas lig šiolei visų gamintojų norom-nenorom palaikomą 36mm (dar ir 35mm kažkodėl vadinamą) standartą išrado - taigi ta pati Leica! Tai ir dabar gi dar, kai objektyvai kokie gaminami, ar ten sensorių matricos daromos, ar dar kokios dalys fotikams - tai vienaip ar kitaip, vis dar to paties I pasaulinio karo laikų Leica specifikacijų įtakojama viskas! Ir netgi blico jungtys - irgi tos pačios, kaip ant tų Leica fotikų, kurie buvo gaminami Hitlerio laikais! Ir netgi anasai ISO standartas jautrumų - tai tik perrašytas vokiškas Leica sukurtas DIN standartas! O dar jei senesnius objektyvus kokius prisiminsit, katrie ir dabartės dar gan populiarūs, tuos, kaip Zenit ar senesniuose Pentax - taigi irgi tas patsai Leica sriegis, o vėlesni visokie besriegiai objektyvai kurti taip, kad atitiktų tųjų parametrus! Taip kad aplink vieni klonų gamintojai, Leica fotikus ligšiol pamėgdžiojantys!

Tiktai vat padlos tie vokiečių vertelgos, labai jau didelius pinigus už tuos fotikus plešia...