Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


1979: Skirtumas tarp puslapio versijų

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
(Naujas puslapis: {{Vikipedijos standartas}} '''1979''' metai - tai mūsų eros XXa. metai, einantys po 1978 ir prieš 1980 metus. 1979 metai susideda iš 12 mėnesių ir yra užrašomi 4...)
 
 
(nerodoma viena tarpinė versija, sukurta to paties naudotojo)
2 eilutė: 2 eilutė:
'''1979''' metai - tai mūsų eros [[XXa.]] metai, einantys po [[1978]] ir prieš [[1980]] metus. 1979 metai susideda iš 12 mėnesių ir yra užrašomi 4 skaitmenų skaičiumi.
'''1979''' metai - tai mūsų eros [[XXa.]] metai, einantys po [[1978]] ir prieš [[1980]] metus. 1979 metai susideda iš 12 mėnesių ir yra užrašomi 4 skaitmenų skaičiumi.


== Svarbiausi 1979 metų įvykiai ==
Šie įvykiai buvo pasauliui svarbūs 1979 metais:
* Šiais metais [[PSO]] paskelbė, kad galutinai išnaikinti yra [[raupai]], ir daugiau išties jais niekas nesirgo keliasdešimt metų. Ir kadangi visi nustojo skiepyti nuo raupų žmones, tai dabar vis daugiau [[medikai|medikų]] nerimauja, kada kas nors ims ir atras kur nors laukinį raupų virusą. Ir tada [[maža nepasirodys]], nes nuo tos ligos miršta keliasdešimt procentų ja susirgusių žmonių.
* [[SSRS]] įsiveržė į [[Afganistanas|Afganistaną]]. Ir nuo šito prasidėjo SSRS žlugimas, visai netikėtai. Reikalas tas, kad skirtingai nuo kitų karų, šitame dalyvavo ne šiaip SSRS kariniai instruktoriai, o daugybė tiesiog paprastos kariuomenės. Dešimtys tūkstančių karininkų ir šimtai tūkstančių kareivių. Ir vieni ten Afganistane ėmė sėst ant narkotikų, kiti vežtis ginklus, pas daugybę nuo karo prasidėjo [[PTSD]], tad jau po poros metų SSRS staigiai kilo nusikalstamumo šuolis ir iš niekur atsirado šimtai ir tūkstančiai naujais ginklais ginkluotų gaujų. O visa tai - tik kariniu transportu vykusios kontrabandos iš to paties Afganistano dėka. Per tą Afganistano kontrabandą [[sovietmetis|sovietmečio]] pabaigoje į SSRS būdavo įvežami netgi ir vakarietiški ginklai, tokie kaip [[Uzi]] automatai ir šoviniai jiems. O paskui per tai sukilusios gaujos faktiškai sužlugdė [[Michailas Gorbačiovas|Michailo Gorbačiovo]] ekonomines reformas, nes užsiėmė [[reketas|reketu]] ir panašiais nusikaltimais, dėl kurių visi bijojo kokiu nors verslu užsiimti.
* [[Iranas|Irane]] kilo islamistinė revoliucija, po kurios minia naujos valdžios pasiųstų [[islamistai|islamistų]] užgrobė [[JAV]] ambasadą ir paėmė įkaitus. Po tos revoliucijos Iranas tik smuko, smuko ir galų gale pavirto visiškai atsilikusia ir niekam netinkama [[šūdų valstybės|šūdų valstybe]].
* Toksai [[popiežius]] Jonas Paulius II, kadangi buvo lenkas, tai nepaisant komunistų pasipriešinimo galų gale visvien atvyko į [[Lenkija|Lenkiją]], nes teko komunistams jį įsileisti, nes pernelyg masinis jo garbinimas vyko. Ir baigėsi tai tuo, kad Lenkijoje atsirado milžiniškas Solidarnosc judėjimas, prasidėjo bruzdėjimai prieš [[komunistai|komunistus]], tada SSRS vedė savo kariuomenę į Lenkiją, tada toliau žmonės bruzdėjo ir galų gale Lenkija visvien tapo tuo židiniu, nuo kurio prasidėjo [[Varšuvos paktas|Varšuvos pakto]] irimas.
* [[Jungtinė Karalystė]] galų gale vėl gavo kietą premjerę - ja tapo tokia [[Margaret Thatcher]], dar daug kur žinoma kaip [[geležinė ledi]]. Toji nors buvo labai antisovietinė, bet nepaisant to, buvo ir trenkta. Kaip pasakoja legenda, kartą ji ėjo kažkur gatve su savo apsauga ir pamatė [[Iron Maiden]] plakatą, ir pasipiktinusi jame pavaizduotais velniais, liepė apsaugai nuplėšti. Tai apsauga nuplėšė, bet istorija buvo kažkaip nufotografuota ar tai pamatyta žurnalistų ir galų gale baigėsi tuo, kad Iron Maiden apie ją sukūrė dainą "Women in uniform", ir išleido singlą tuo pavadinimu, su viršelyje pavaizduota Margaret Thatcher. Tai keista, bet dabar, praėjus daugybei metų, tos Iron Maiden dainos dėka ji gal netgi labiau žinoma, nei dėl savo ministravimo.
* [[Kinija]] pradėjo savo vieno vaiko politiką. Už daugiau vaikų turėjimą žmonės pradėti visaip persekioti, atimant jiems bet kokias galimybes kaip nors pragyventi. Politika įvesta buvo dėl to, kad Kinijoje nuolat buvo problemos su maistu, ir šalis vis buvo ant bado ribos.
* [[Raudonieji khmerai|Raudonųjų kmerų]] valdoma [[Kampučija]] (Kambodža) įsiveržė į [[Vietnamas|Vietnamą]], nes [[Pol Potas]] pareiškė, kad jei kiekvienas [[Kambodža|Kambodžos]] gyventojas nužudys keliasdešimt vietnamiečių, tai Kampučija visus juos sunaikins ir laimės. Po kokios savaitės iš Vietnamo parėjo toksai atsakas, kad visą raudonųjų khmerų šutvę Vietnamo komunistai išmušė per kelias savaites. Taip baigėsi paties klaikiausio žmonijos istorijoje režimo egzistavimas (vos per kelerius metus Pol Poto režimas išžudė ketvirtadalį visų Kampučijos žmonių, maždaug 1,5-2 milijono, o didžiulę dalį likusių gyvais žiauriai suluošino). Nors Vietnamo komunistai paprastai buvo vertinami kaip kraštutinai žiaurūs, po Raudonųjų khmerų jie atrodė tokie nekalti angelai, kad pasaulis vien dėl šio karo jiems faktiškai viską atleido.
* Supykusi dėl nuversto Raudonųjų khmerų režimo [[Kambodža|Kambodžoje]] (Kampučijoje), [[Kinija]] pradėjo karą prieš [[Vietnamas|Vietnamą]]. Karas nepavyko, nors vangiai tęsėsi ištisą dešimtmetį. Per tą karą Vietnamas tiktai tapo dar labiau priklausomas nuo [[SSRS]].
* Kaip galutinai nepavykusi, subyrėjo ir galutinai save pasinaikino tokia [[CENTO]] aka [[METO]] organizacija, kuri turėjo būti [[Vidurio Azija|Vidurio Azijos]] šalių [[NATO]], apsaugantis tas šalis nuo [[SSRS]]. Bet nieko nesigavo, nes visi žiūrėjo tik savęs.
* Prasidėjo [[antroji naftos krizė]]. Lyginant su [[pirmoji naftos krizė|pirmąja naftos krize]], šioji buvo tokia, kad ta pirmoji visiems ėmė atrodyti kaip rojus. Kainos kirto per visą pasaulį, bet labiausiai - per JAV, nes [[Europa]] jau iki tol buvo kažkiek pasikoregavusi kainas nemažais importo [[muitai|muitais]] ir kitokiais [[mokesčiai|mokesčiais]]. Dabartiniais pinigais, [[1978]] metais JAV litras benzino būtų kainavęs 48 JAV centus. O jau [[1980]] metais - cielus 78 centus. Labiausiai nuo to nukentėjo [[JAV]], kur tuo metu buvo vis dar gana įprastos [[amerikoniškos mašinos]], kad ir ne tokios didelės, kaip iki pirmosios naftos krizės. Tai amerikonams staiga benzinas pabrango dvigubai. Ir jei 100km dar iki tol kas nors galėdavo nuvažiuoti su mašina, ėdančia 100km 30-40 litrų kuro, tai po to jau šitai pasidarė neįmanomai per brangu. Deja, ne tik mašinoms tai pasidarė prastai - dėl kuro kainų šuolio labai nukentėjo įvairios oro linijos, nes skraidyti [[lėktuvai|lėktuvais]] pasidarė per brangu. O tokia didžiausia pasaulio skrydžių korporacija, kaip [[Pan Am]], iš vis galų gale paskui dėl tų naftos kainų subankrutavo.
== Įdomybės apie 1979 metus ==
* Šituose metuose yra du kartus po skaičių [[9]], kas yra labai retas įvykis, nes dažniausiai nebūna vienodų skaitmenų
* Visų skaitmenų suma, susumavus čia gaunasi [[26]], ir šitame skaičiuoje nėra nei vieno skaitmens iš šitų metų
== 1979 metų mėnesiai ==
1979 metais buvo šie mėnesiai:
1979 metais buvo šie mėnesiai:
* [[Sausis]]
* [[Sausis]]

Dabartinė 02:06, 14 vasario 2021 versija

Wiki waste.jpeg

Straipsnis "1979" atitinka aukštus enciklopedijų standartus
Daugiau apie Vikipediją


Visi straipsniai pagal pirmą raidę:

A Ą B C Č D E Ę Ė F G H I Į J K L M N O P Q R S Š T U Ų Ū V W X Y Z Ž 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9

1979 metai - tai mūsų eros XXa. metai, einantys po 1978 ir prieš 1980 metus. 1979 metai susideda iš 12 mėnesių ir yra užrašomi 4 skaitmenų skaičiumi.

Svarbiausi 1979 metų įvykiai

Šie įvykiai buvo pasauliui svarbūs 1979 metais:

  • Šiais metais PSO paskelbė, kad galutinai išnaikinti yra raupai, ir daugiau išties jais niekas nesirgo keliasdešimt metų. Ir kadangi visi nustojo skiepyti nuo raupų žmones, tai dabar vis daugiau medikų nerimauja, kada kas nors ims ir atras kur nors laukinį raupų virusą. Ir tada maža nepasirodys, nes nuo tos ligos miršta keliasdešimt procentų ja susirgusių žmonių.
  • SSRS įsiveržė į Afganistaną. Ir nuo šito prasidėjo SSRS žlugimas, visai netikėtai. Reikalas tas, kad skirtingai nuo kitų karų, šitame dalyvavo ne šiaip SSRS kariniai instruktoriai, o daugybė tiesiog paprastos kariuomenės. Dešimtys tūkstančių karininkų ir šimtai tūkstančių kareivių. Ir vieni ten Afganistane ėmė sėst ant narkotikų, kiti vežtis ginklus, pas daugybę nuo karo prasidėjo PTSD, tad jau po poros metų SSRS staigiai kilo nusikalstamumo šuolis ir iš niekur atsirado šimtai ir tūkstančiai naujais ginklais ginkluotų gaujų. O visa tai - tik kariniu transportu vykusios kontrabandos iš to paties Afganistano dėka. Per tą Afganistano kontrabandą sovietmečio pabaigoje į SSRS būdavo įvežami netgi ir vakarietiški ginklai, tokie kaip Uzi automatai ir šoviniai jiems. O paskui per tai sukilusios gaujos faktiškai sužlugdė Michailo Gorbačiovo ekonomines reformas, nes užsiėmė reketu ir panašiais nusikaltimais, dėl kurių visi bijojo kokiu nors verslu užsiimti.
  • Irane kilo islamistinė revoliucija, po kurios minia naujos valdžios pasiųstų islamistų užgrobė JAV ambasadą ir paėmė įkaitus. Po tos revoliucijos Iranas tik smuko, smuko ir galų gale pavirto visiškai atsilikusia ir niekam netinkama šūdų valstybe.
  • Toksai popiežius Jonas Paulius II, kadangi buvo lenkas, tai nepaisant komunistų pasipriešinimo galų gale visvien atvyko į Lenkiją, nes teko komunistams jį įsileisti, nes pernelyg masinis jo garbinimas vyko. Ir baigėsi tai tuo, kad Lenkijoje atsirado milžiniškas Solidarnosc judėjimas, prasidėjo bruzdėjimai prieš komunistus, tada SSRS vedė savo kariuomenę į Lenkiją, tada toliau žmonės bruzdėjo ir galų gale Lenkija visvien tapo tuo židiniu, nuo kurio prasidėjo Varšuvos pakto irimas.
  • Jungtinė Karalystė galų gale vėl gavo kietą premjerę - ja tapo tokia Margaret Thatcher, dar daug kur žinoma kaip geležinė ledi. Toji nors buvo labai antisovietinė, bet nepaisant to, buvo ir trenkta. Kaip pasakoja legenda, kartą ji ėjo kažkur gatve su savo apsauga ir pamatė Iron Maiden plakatą, ir pasipiktinusi jame pavaizduotais velniais, liepė apsaugai nuplėšti. Tai apsauga nuplėšė, bet istorija buvo kažkaip nufotografuota ar tai pamatyta žurnalistų ir galų gale baigėsi tuo, kad Iron Maiden apie ją sukūrė dainą "Women in uniform", ir išleido singlą tuo pavadinimu, su viršelyje pavaizduota Margaret Thatcher. Tai keista, bet dabar, praėjus daugybei metų, tos Iron Maiden dainos dėka ji gal netgi labiau žinoma, nei dėl savo ministravimo.
  • Kinija pradėjo savo vieno vaiko politiką. Už daugiau vaikų turėjimą žmonės pradėti visaip persekioti, atimant jiems bet kokias galimybes kaip nors pragyventi. Politika įvesta buvo dėl to, kad Kinijoje nuolat buvo problemos su maistu, ir šalis vis buvo ant bado ribos.
  • Raudonųjų kmerų valdoma Kampučija (Kambodža) įsiveržė į Vietnamą, nes Pol Potas pareiškė, kad jei kiekvienas Kambodžos gyventojas nužudys keliasdešimt vietnamiečių, tai Kampučija visus juos sunaikins ir laimės. Po kokios savaitės iš Vietnamo parėjo toksai atsakas, kad visą raudonųjų khmerų šutvę Vietnamo komunistai išmušė per kelias savaites. Taip baigėsi paties klaikiausio žmonijos istorijoje režimo egzistavimas (vos per kelerius metus Pol Poto režimas išžudė ketvirtadalį visų Kampučijos žmonių, maždaug 1,5-2 milijono, o didžiulę dalį likusių gyvais žiauriai suluošino). Nors Vietnamo komunistai paprastai buvo vertinami kaip kraštutinai žiaurūs, po Raudonųjų khmerų jie atrodė tokie nekalti angelai, kad pasaulis vien dėl šio karo jiems faktiškai viską atleido.
  • Supykusi dėl nuversto Raudonųjų khmerų režimo Kambodžoje (Kampučijoje), Kinija pradėjo karą prieš Vietnamą. Karas nepavyko, nors vangiai tęsėsi ištisą dešimtmetį. Per tą karą Vietnamas tiktai tapo dar labiau priklausomas nuo SSRS.
  • Kaip galutinai nepavykusi, subyrėjo ir galutinai save pasinaikino tokia CENTO aka METO organizacija, kuri turėjo būti Vidurio Azijos šalių NATO, apsaugantis tas šalis nuo SSRS. Bet nieko nesigavo, nes visi žiūrėjo tik savęs.
  • Prasidėjo antroji naftos krizė. Lyginant su pirmąja naftos krize, šioji buvo tokia, kad ta pirmoji visiems ėmė atrodyti kaip rojus. Kainos kirto per visą pasaulį, bet labiausiai - per JAV, nes Europa jau iki tol buvo kažkiek pasikoregavusi kainas nemažais importo muitais ir kitokiais mokesčiais. Dabartiniais pinigais, 1978 metais JAV litras benzino būtų kainavęs 48 JAV centus. O jau 1980 metais - cielus 78 centus. Labiausiai nuo to nukentėjo JAV, kur tuo metu buvo vis dar gana įprastos amerikoniškos mašinos, kad ir ne tokios didelės, kaip iki pirmosios naftos krizės. Tai amerikonams staiga benzinas pabrango dvigubai. Ir jei 100km dar iki tol kas nors galėdavo nuvažiuoti su mašina, ėdančia 100km 30-40 litrų kuro, tai po to jau šitai pasidarė neįmanomai per brangu. Deja, ne tik mašinoms tai pasidarė prastai - dėl kuro kainų šuolio labai nukentėjo įvairios oro linijos, nes skraidyti lėktuvais pasidarė per brangu. O tokia didžiausia pasaulio skrydžių korporacija, kaip Pan Am, iš vis galų gale paskui dėl tų naftos kainų subankrutavo.


Įdomybės apie 1979 metus

  • Šituose metuose yra du kartus po skaičių 9, kas yra labai retas įvykis, nes dažniausiai nebūna vienodų skaitmenų
  • Visų skaitmenų suma, susumavus čia gaunasi 26, ir šitame skaičiuoje nėra nei vieno skaitmens iš šitų metų

1979 metų mėnesiai

1979 metais buvo šie mėnesiai: