Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Karantinas

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
03:06, 16 gruodžio 2020 versija, sukurta Fandorina (Aptarimas | indėlis)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search
Čia kokia tai ligoninė Kongo demokratinėje respubikoje, saugoma vietinės policijos, kuri ginkluota automatais, o ant nugaros vienam policininkui matosi užrašas, kad jis yra kažkokia tai sveikatos tarnyba ar kažkas panašaus. Oranžinės tvorelės, kurios yra simbolinės ir lengvai perlipamos, išties yra neperlipamos, nes jei pamatys ką nors per tokią tvorelę lipantį, tai šaudys be įspėjimo. Štai taip karantinavimo centras ir kažkokia ligoninė veikia Kongo demokratinėje respublikoje. Todėl žmonės elgiasi tvarkingai ir nedaro nesąmonių.

Karantinas - tokia būsena, kur kažkam neleidžiama judėti ar su kažkuo bendrauti ar panašiai, nes gali būti kažkokia infekcija apsikrėtęs. Tai kad kitų neapkrėstų, tai ir neleidžiama. Tai mintis tokia, kad jei užkarantinuotas žmogus bus pakankamai ilgai atskirtas nuo kitų, tai pirmiausia ir pasimatys, ar išvis jis sergantis, o paskui jis gal dar ir persirgs, o tada jau pasidarys ir neužkrečiamas.

Karantinai būna įvairių rūšių. Štai pavyzdžiui, jei kokia nors liga apsirgo paskiras žmogus, tai jis pats vienas gali būti įmestas į izoliaciją - kokį nors karantiną. Bet jei infekcija išplito plačiau, tai karantinas gali būti pritaikytas ir kokiai nors apsikrėtusiai įstaigai, o gal netgi ir visam miestui. O visai jau prastomis sąlygomis apribojimai gali būti užmesti ant visos valstybės, visų įmonių ir taip toliau, kad viskas aprimtų.

Lietuvoje tie karantinai tai labai jau humaniški, nes kai karantinas koks nors būna dėl kokio nors koronaviruso bei Covid-19, tai tik kažkurias parduotuves uždaro ir žmonėms kaukes nešioti liepia.

O štai kažkur Afrikoje, kur ligos būna baisesnės, tai ir karantinas būna baisesnis. Štai kokia Kongo demokratinė respublika, kuri yra vis pasikartojantis ebolos židinys, su ta epidemija kovoja paprastai - stato kordonus su kareiviais ir visus įtartinus, kurie bando prasmukti iš karantino zonos į laisvę, šaudo iš savo automatų, o paskui lavonus apipila chlorke ir sudegina. Užtat vietiniai negrai tada labai gerai žino, kad karantino sąlygų pažeisti nevalia.

Gi Lietuva išties čia atsiliko netgi nuo tos atsilikusios Afrikos, mat bybianosiai valkiojasi ir gatvėse, ir parduotuvėse nebaudžiami, nors labai norėtųsi juos į Afriką kažkaip pasiųst. Tai gal kokie nors Kongo pareigūnai pamokintų tuos bybianosius gero elgesio.