Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Kaišiadorys

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
Na ir kaip čia bebūtų keista, bet čionai juodos žemės fone pavaizduoti geležiniai žirgai, katrie raudonomis degančiomis akimis šviečia į visas puses, kaip vampyrai ir demonai, nes jie yra iš Pragaro, o vadinasi garvežiai, nes kadaise Kaišiadorys tuo labai garsėjo

Kaišiadorys - tai vienintelė geležinkelio stotis tarp Vilniaus ir Kauno, miestelis senas irgi gražesnis, nei nežinančiam galėtų pasirodyt. Juoba būtent Kaišiadoryse yra pati gražiausia, nuostabumu tiesiog šviečianti neogotikinė katedra, grakščiais vinguriavimais primenanti garsią Onos bažnyčią.

Dar sako, kad yra Kaišiadoryse kažkoksai paukštynas, ligoninė, kalėjimas ir Brazausko gimtinė, taip kad visas pilnavertis miestas bus, ne kitaip. Bent jau palyginus su kokiu nors Kaunu ar Šiauliais, tai atrodo visai padoriai, nes Brazauskas jums čia ne šiaip sau kaip nors.


Kaišiadorių pavadinimo japoniška kilmė

Kaip sako po internetus besklandantis mitas, Kaišiadorių užvadinimas kilo iš japonų kalbos ir išsišifruoja štai taip:

Kai - susitikimas - 会
šia - dangus - 詩空
do - laikas - 度
ryu - kelionė, kelias - 旅

Taip kad visas pilnas Kaišiadorių pavadinimas yra 会詩空度旅, o tai reiškia kelionę, kurios metu įvyksta susitikimas, paremtas ir palaimintas dangiškų jėgų.


Kaišiadorių istorinės keistenybės

Kaišiadorys plačiai ir išsamiai internetuose aprašyti buvo panašia maždaug fraze, paskleista kažkokių filatelistų:

"Paštų sąrašuose "KAIŠEDORYS" pasikeitė į "KAIŠIADORYS" 1924 ar 1925 metais - matyt buvo kažkoks nutarimas dėl vietovardžio rašybos, kurio dar nemačiau."

Sako, kad sovietmečiu tenais geležinkelio stotyje buvusi kokia tais bazė, kur atvykdavo laiks nuo laiko specialūs traukiniai, kur sumontuotos buvo atominės raketos paleidimui. Tai todėl Kaišiadorių geležinkelio stotis buvo itin akylai saugoma.


Kaišiadorių katedra ir Vyskupija

Čia mes nagluoju būdu šitą nuotrauką nugrobėm iš tokio Skirmanto Tumelio, katras kartą ten apsilankė ir aprašinėjo kažką

Dar keistu būdu atsirado Kaišiadoryse kokia katedra, kur panašiai, kaip seniausios kokios katedros gotikinės iš visokių ten vokietijų ir prancūzijų bei kitų šalių, todėl kiti Lietuvos miestai tuo pasigirti negali, o ant katedros bokštų sako gyvena visokie vaiduokliai, įskaitant ir pačią Antano Vienuolio aprašytąją Paskenduolę, kurios tikroji istorija yra tokia, kad jinai netikėjo tikėjimu ir buvo palaida gal, taip kad įsimylėjo anoji bernelį.

O tas bernelis mylėjo Paskenduolę, o šioji jam atsidavė visa meilės dvasia, bet bernelis paliko ją ir išėjo pas kitą. Štai taip liūdesio ir sielvarto kankinama Paskenduolė užlipo ant aukščiausio ne tik visame mieste, bet ir Lietuvoje tais laikais stogo ir šoko žemyn, ir užsimušė. Taip kad liūdna istorija mus moko: reikia tikėti ir melstis, kad daugiau tokių dalykų nebeatsitiktų.

Vienok visoje Kaišiadorių Vyskupijoje katedra garsėja kaip daranti įspūdį ir kelianti žmonėms pamaldumą, ne kaip visokios istorijos nesąmoningos, kokias pasakoja kokie nors nesusipratėliai, nes išties tai labai gražus neogotikinis statinys, kuris įspūdingai daro įspūdį.


Dar apie Kaišiadoris

Pakolei kas nelabai ką radom, nes atrodo, kad kokie nors blogeriai tenai Kaišiadoryse gal ir negyvena, taip kad nėra ką aprašinėt, bet gi kita vertus, kartą anoksai Skirmantas Tumelis tenais apsilankė, tai visai nuotraukų prirankiojo ir šiaip parašė gražiai apie tai, kad Kaišiadorys yra gerai, tai gal jei jau taip blogeriai rašo, tai gal ir tiesa.