Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Indukuotieji kliedesiai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
09:25, 28 liepos 2014 versija, sukurta Fandorina (Aptarimas | indėlis) (Naujas puslapis: '''Indukuotieji kliedesiai''' - antriniai kliedesiai su patogeneze, kylantys dėl to, kad pašaliniai asmenys prifarširuoja paciento smegenis visokių kliedesių. Ryškiais atv...)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search

Indukuotieji kliedesiai - antriniai kliedesiai su patogeneze, kylantys dėl to, kad pašaliniai asmenys prifarširuoja paciento smegenis visokių kliedesių. Ryškiais atvejais pas pacientą būna indukuotoji psichozė, bet švelnesniais variantais gali reikštis ir šiaip riboti kliedesiai be jokios kitos psichotinės simptomatikos. Dažnai indukuotieji kliedesiai priskiriami psichogeniniams kliedesiams.

Tipiškiausiais atvejais tai būna sistematizuoti kliedesiai, perimti iš kokio nors kito paciento, ypač jei tas skleidžia pirminius kliedesius. Pagrindiniai faktoriai, kurie daro įtaką indukuotųjų kliedesių atsirdimui:

  • Žemas inetelektas, dėl kurio pacientas nesusiorientuoja visame kliedesių absurdiškume
  • Didelis kliedesius skleidžiančio asmens autoritetas, pasitikėjimas tuo asmeniu, taip pat jei kliedesiai gaunami per TV ar kokią kitą įspūdį pacientui darančią žiniasklaidą
  • Paciento atskyrimas nuo kritinių ir alternatyvių informacijos šaltinių, kurie leistų panaikinti kliedesius ankstyvose stadijose
  • Aukštas emocinis kliedesių krūvis, pvz., kokios nors temos apie aukas ar pan.
  • Didelis kliedesių sistemiškumas, didelio kiekio tikrų realybės faktų įpainiojimas, apgaulingas tikroviškumas ir pan.

Paprastai indukuotų kliedesių sunkumas priklauso nuo to, kiek smarkiai sistematizuoti jie yra. Esant mažam sistemiškumui, kliedesiai būna lengvesni, trumpiau trunkantys. Jei kliedesiai pasiekia pilnavertės sąmokslo teorijos lygį, jie gali išsilaikyti ir keletą metų ar netgi dar ilgiau.

Kai kada indukuotųjų kliedesių nešėjas gali perdavinėti savo kliedesius naujoms aukoms, tos naujos aukos dar naujoms aukoms, taip susidarant ištisai grupei vienodus kliedesius turinčių pacientų. Tuo atveju, jei tie pacientai išlaiko galimybę bendrauti tarpusavyje, indukuotieji kliedesiai ilgainiui gali stiprėti.

Jei į indukuotųjų kliedesių skleidimą įtraukiamos masinės informacijos priemonės, tokios kaip TV, spauda, internetas - šie kliedesiai gali paplisti dar plačiau, o jei skleidžiami pakankamai ilgai, gali sukelti ir masinę psichozę.

Itin sunkiais atvejais indukuotieji kliedesiai gali pasipildyti ir iliuzijomis, pseudohaliucinacijomis ir haliucinacijomis. Galimos ir indukuotosios haliucinacijos.