Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Higso bozonas: Skirtumas tarp puslapio versijų

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search
(Naujas puslapis: '''Higso bozonas''' - anoks fainulis nesenai atrastas daikčiukas, neužimantis daug vietos rankinėje, o tinkantis prie visų aksesuarų ir spalvų, todėl iškart įgavo [[superm...)
 
 
1 eilutė: 1 eilutė:
'''Higso bozonas''' - anoks fainulis nesenai atrastas daikčiukas,  neužimantis daug vietos rankinėje, o tinkantis prie visų aksesuarų ir spalvų, todėl iškart įgavo [[supermamytės|supermamyčių]] pasitikėjimą ir pripažinimą.  
'''Higso bozonas''' ([[anglų kalba]] būtų ''Higgs boson'') - anoks fainulis nesenai atrastas daikčiukas,  neužimantis daug vietos rankinėje, o tinkantis prie visų aksesuarų ir spalvų, todėl iškart įgavo [[supermamytės|supermamyčių]] pasitikėjimą ir pripažinimą.
 
Kalbama, kad prieš tai, kai jis buvo atrastas [[Šveicarija|Šveicarijos]] fizikų ar tai [[dezaineriai|dizainerių]] iš kažkokio [[CERN]], jįjį iš tiesų atrado [[Šiaulių universitetas|Šiaulių universiteto]] nusipelnę [[chiromantija|chiromantijos]] ir kitų [[alternatyvūs faktai|alternatyvių faktų]] sričių [[mokslininkai]], bet tada viską valdė [[Kubilius]] ir neleido šio atradimo užpatentuoti.
 
Kaip aiškina visokie [[mokslininkai]], tai Higso bozonas yra tokia fundamentali dalelė, kuri sukuria specialų Higso lauką. O tasai Higso laukas sukuria pasipriešinimą, kuris kyla, kai dalelė sąveikauja su kitomis jėgomis ar keičia savo greitį. Kitaip tariant, tasai Higso laukas sukuria kitų dalelių inerciją, o dar kitaip tariant - tai masę.
 
Kai kurios elementarios dalelės neturi savyje Higso bozono, todėl neturi ir mąsės, o tuo pačiu neturi ir jokios inercijos, todėl skrenda [[šviesos greitis|šviesos greičiu]]. Tokios dalelės yra, pvz., [[fotonai]]. Bet kitos dalelės, kaip kad [[elektronai]] ar [[kvarkai]] turi savyje Higso bozoną, todėl turi ir masę, ir inerciją, ir gali tik priartėti prie šviesos greičio, tačiau jo pasiekti negali.


Kalbama, kad prieš tai, kai jis buvo atrastas [[Šveicarija|Šveicarijos]] [[dezaineriai|dizainerių]], jįjį iš tiesų atrado [[Šiaulių universitetas|Šiaulių universiteto]] [[mokslininkai]], bet tada viską valdė [[Kubilius]] ir neleido šio atradimo užpatentuoti.


[[Kategorija:Mokslas]]
[[Kategorija:Mokslas]]

Dabartinė 14:07, 20 birželio 2023 versija

Higso bozonas (anglų kalba būtų Higgs boson) - anoks fainulis nesenai atrastas daikčiukas, neužimantis daug vietos rankinėje, o tinkantis prie visų aksesuarų ir spalvų, todėl iškart įgavo supermamyčių pasitikėjimą ir pripažinimą.

Kalbama, kad prieš tai, kai jis buvo atrastas Šveicarijos fizikų ar tai dizainerių iš kažkokio CERN, jįjį iš tiesų atrado Šiaulių universiteto nusipelnę chiromantijos ir kitų alternatyvių faktų sričių mokslininkai, bet tada viską valdė Kubilius ir neleido šio atradimo užpatentuoti.

Kaip aiškina visokie mokslininkai, tai Higso bozonas yra tokia fundamentali dalelė, kuri sukuria specialų Higso lauką. O tasai Higso laukas sukuria pasipriešinimą, kuris kyla, kai dalelė sąveikauja su kitomis jėgomis ar keičia savo greitį. Kitaip tariant, tasai Higso laukas sukuria kitų dalelių inerciją, o dar kitaip tariant - tai masę.

Kai kurios elementarios dalelės neturi savyje Higso bozono, todėl neturi ir mąsės, o tuo pačiu neturi ir jokios inercijos, todėl skrenda šviesos greičiu. Tokios dalelės yra, pvz., fotonai. Bet kitos dalelės, kaip kad elektronai ar kvarkai turi savyje Higso bozoną, todėl turi ir masę, ir inerciją, ir gali tik priartėti prie šviesos greičio, tačiau jo pasiekti negali.