Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Emuliatorius

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
03:02, 28 gruodžio 2022 versija, sukurta ESM (Aptarimas | indėlis) (Naujas puslapis: '''Emuliatorius''' - tam tikra programa, o kartais ir aparatas, kuris emuliuoja kokį nors kompiuterį, kuris yra nebūtinai toks, kaip tas kompiuteris, ant kurio tas emuliatorius dirba. Pvz., jei jūs turite Apple kompiuterį, o norite pasileisti kokią nors Wintel tipo programą, tai gali būti, kad jums neveiks ta programa. Tai ką tada galima bus padaryti - ogi pasileisti PC tipo kompiuterio emuliatorių, o ant jo jau pasileisti kokius nors Windows, o a...)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search

Emuliatorius - tam tikra programa, o kartais ir aparatas, kuris emuliuoja kokį nors kompiuterį, kuris yra nebūtinai toks, kaip tas kompiuteris, ant kurio tas emuliatorius dirba.

Pvz., jei jūs turite Apple kompiuterį, o norite pasileisti kokią nors Wintel tipo programą, tai gali būti, kad jums neveiks ta programa. Tai ką tada galima bus padaryti - ogi pasileisti PC tipo kompiuterio emuliatorių, o ant jo jau pasileisti kokius nors Windows, o ant jų jau pasileisite ir tą programą, kurios jums reikia.

Yra daug visokių rūšių emuliatorių, tai gal netgi ir galėtume pavardinti, tik vat kažkaip neateina dabar galvon. Bet populiarūs emuliatoriai yra tarp tų, kam įdomu pasileisti kokį nors seną žaidimą ar pasižiūrėti, kaip vėikė kokie nors senoviniai kompiuteriai, pvz., klasikiniai Macintosh ar Amiga, ar DOS, ar dar kokie nors panašūs.

Atskira emuliatorių rūšis yra virtualių mašinų sistemos, kurios paprastai palaiko tik tos pačios rūšies kompiuterio emuliaciją, pvz., PC kompiuterį emuliuoja ant PC kompiuterio. Tokios sistemos skirtos tam, kad būtų galima naudotis virtualizacija, turėti daug virtualių mašinų, kurias galima būtų visaip patogiai išnaudoti ir valdyti. Šitokios sistemos labai paplitusios šiuolaikiniuose debesijos centruose, nes leidžia vartotojams nuomoti praktiškai lyg ir kompiuterius, bet tie kompiuteriai yra virtualūs, suemuliuoti. Taigi, perpardavinėjant resursus, tai gali būti labai labai pelninga.