Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Autai

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
00:58, 10 rugsėjo 2022 versija, sukurta Makštutis (Aptarimas | indėlis)
(skirt) ← Ankstesnė versija | Dabartinė versija (skirt) | Vėlesnė versija → (skirt)
Jump to navigation Jump to search

Autas - tai taip vadinami gana adaptuoti menami ar galimi autistai, kai dėl savo nepilno adekvatumo įsijaučia ir ima aktyviai reikštis kokiose nors veiklose. Kadangi labai staigiai visus užknisa dėl savo negebėjimo suprasti elementarius dalykus, bet kartu yra kraštutinai aktyvūs, pedantiški ir atkaklūs, tai autai bet ką gali paversti kažkokia nesąmone.

Panašiai, kaip derogatyviškai kažkurie autistai visus neautistus vadina normiais ar neurotipikais, taip vat lygiai taip pat derogatyviškai tie normiai ir neurotipikai autistus vadina autais.

Pipedija čia nori pabrėžti, kad šiame straipsnyje aprašomi autai išties dažniausiai nebūna autistai, o būna tiesiog šiaip kažkokie trenkti, o dar dažniau - banaliai nuobodūs, nykūs ir užknisantys nevykėliai, kurie apsimesdami autistais, bando pateisinti savo pačių nuobodumą ir neįdomumą. Tai čia ir straipsnis ne pagal medicininį supratimą, o pagal užkampėse nugirstus vulgarius liaudiškus paaiškinimus.

Daugeliui autai primena nerdus ar netgi gykus, tačiau šios sąvokos visai nepersikloja.


Autas, kaip fenomenas

Žodis "autas" turi dvigubą prasmę - viena vertus, tai santrumpa nuo "autistas", kita vertus, autai - tai būdavo senovėje tokios palos, kurios vietoje kojinių būdavo naudojamos. Tai tas palas apsukdavo apie kojas ir tada audavosi į batus. Tai nešiojamos batuose, palos greitai prisigerdavo prakaito ir labai prasmirsdavo.

Tipiniu autų atveju galima laikyti daugelį Vikipedijos adminų, kurie daro nesąmones, generuoja beprotiškus kiekius straipsnių, nesuvokia elementarių visuomeninių procesų, tačiau vaizduojasi darantys kažkokį prasmingą darbą. Tipinis Vikipedijos autas ne tik kuria daugybę nereikalingų straipnisų, bet ir dėlioja lenteles visur, kur ko nors nesupranta, trina gerus straipsnius, kurie jam pasirodo nesvarbūs (nes svarbos kriterijai pas autą būna atsilupėliški) ir taip toliau.

Autai kai kada gali būti sukontroliuojami, jiems paaiškinant kažkuriuos dalykus kaip silpnapročiams, nes kartais jie tai supranta. Deja, taip būna toli gražu ne visada, nors išties tai autai būna visai ne kokie nors silpnapročiai. Gal dėl to jie irgi kažko nesupranta.

Daugelis autų, deja, ir patys nesupranta, kad yra autai, tai irgi būna gana problematiška.

Vidutinis autas išties būna daug mažiau autistiškas, nei vidutinis Aspergeris, bet gal dėl to vieni būna painiojami su kitais. Tipiškas autas išties būna visai lyg ir normalus ir jokios diagnozės neturi, tiesiog šiaip atsilupėlis koks nors būna. Gal dėl to išties ir užveikia: dažnas Aspergerio sindromą turintis žmogus būna žymiai adekvatesnis, nei kokie nors užsispyrę durniai, mėnesių mėnesius besismaukantys su absurdiškai bukų Vikipedijos straipsnių pakeitimais, kurie ne tik tų straipsnių negerina, bet dar juos ir pablogina.