Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Švėkšna

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
Jump to navigation Jump to search

Švėkšna - kaimukas Lietuvos glūdumoj, garsėjantis pirmąja respublikine psichiarine ligonine, įrengta pagal Chruščiovo užsakymą disidentams ir politiškai nepatikimiems asmenims gydyti.

Švėkšnos psichiatrijos ligoninė buvo atidaryta 1956, Landsbergio-Žemkalnio suprojektuotame ir pastatytame pastate. Šis, užbaigtas prieš pat antrąją sovietinę okupaciją (1944 metais), daugiau, nei dešimtmetį stovėjo nenaudojamas, kol sovietinei valdžiai staiga neprireikė daugybės psichiatrinių ligoninių.

Švėkšnos psichiatrinė ligoninė nėra labai didelė, tačiau nuo seno garsėja bendradarbiavimu su Maskvoje esančia Kaščenka (Serbskio institutas), vadovaujasi Snežnevskio mokykla, moksliškai pagrindžia vangiosios šizofrenijos diagnozes. Tarp kitų ligoninių išsiskiria efektingu insulininės komos terapijos taikymu.

Kartu su Nauja Vilnia Švėkšna laikoma vienu iš "humaniškosios" psichiatrijos krypties bastionų Lietuvoje.

Problemos Švėkšnos psichiatrijos ligoninėje

Ligoninė skundžiasi nepakankama medikų apsauga nuo pacientų, todėl buvo keliamas klausimas apie medikų aprūpinimą elektros šokeriais, kurie galėtų būti taikomi ir kaip terapinė priemonė, dalinai pakeičianti elektrokonvulsinę terapiją.

2006 buvęs Švėkšnos pacientas Aurelijus Racevičius nušovė du jį gydžiusius gydytojus, vėliau įžūliai melavo žurnalistams, kad tai tebuvęs atpildas už gautas paslaugas: "Pririšdavo prie lovų, mušdavo metalinėm durų rankenom. Žiemą nepaklusniausius ligonius nuogus pririšdavo prie plikų metalinių čiužinių ir atidarę langus šaldydavo. Kišdavo į nepakeliamai karštą vandenį vonioje... Man leisdavo aminaziną į šlaunį, kad labiau skaudėtų. Kai persipjoviau rankų venas, kad pavyktų iškeliauti anapus, rankas susiuvo, o nakčiai pririšo prie lovos "su specialiu ištempimu" ir aš visą naktį rėkiau iš nepakeliamo skausmo."