NetBSD - kažkoksai ten UNIX matomai, bet ir nemokamas, taip kad akivaizdžiai nelegali OS, ką sako ir patsai tas BSD pavadinimas. Vėlgi, kaip visi žino - kur tik BSD, tai ten ir demonai, taip kad velnio nešta ir pamesta OS.
Kaip nuo seno juokavo visokie ten programuotojai, visos OS yra kompiuteriams, išskyrus NetBSD, nes šioji skirta kam papuola, bet ne kompiuteriams. Todėl ir jos kūrėjai nuportino šią OS į visur, kur tik įmanoma, pradedant šaldytuvais bei skalbiankėmis ir baigiant traktoriais, liftais ir išvis lauko akmenimis. Nes kur tik yra kokių nors laidų ar silikatų pasirinktinai, tai ir NetBSD gali dirbti.
Aišku, kaip hakeriai ją kūrė išprotėję, tai niekas beveik jos ir nenaudoja, nors ji visur ir dirba, kokį tik kompiuterį bepaimsi. Netgi buvo kadais kažkokie pamišėliai, kurie sugebėjo šitą, kaip sako, suinstaliuoti į paprastą Logitech pelę, nes toje, pasirodo, esąs pakankamai geras procesorius ir kažkiek operacinės atminties, kuri optinę informaciją kažkaip analizuoja, tai štai jums ir visas UNIX kompiuterio pelėje!
Originaliai NetBSD atsirado iš tokios 386BSD, kai šią aptvarkė ir padarė tinkamą dirbti Internete. Pradžioje akcentas buvo į darbą kompiuterių tinkluose, nuo to ir pavadinimas - "Net", tipo "Network". Vienok greitai sistemos vystymo kryptys pasikeitė ir esmine idėja tapo viską perdaryti taip, kad šita OS dirbtų kuo įvairesnių architektūrų kompiuteriuose. Tai nuo to ir ėjo anekdotai apie tai, kaip NetBSD ant lygintuvų ir dulkių siurblių paleidinėjama.
Dar kiti visgi pastebi, kad operacinės sistemos visgi skirtingais tikslais būna daromos, taip kad iš NetBSD išaugo OpenBSD, o dar kažkaip ir kita susijusi - FreeBSD tokia. Bet ir šitos visos trys tėra visokiems pamišėliams, kur jau tarpusavy kalbasi kažkokiomis kompiuterinėmis komandomis. Gi ne tokie užkietėjėliai jau seniai naudoja Linux, mat šisai panašus į Windows ir todėl juo naudotis paprasta.
Aišku, dar pasikartosim - BSD, vadinasi, kad su demonais.