Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!
Feniksas
Feniksas - tai toksai paukštis, kuris iš pelenų atgimsta, o išties tai arba tokia verslo rūšis, arba vienas toksai klubas - papasakosim ir apie tą, ir apie aną, kad viską žinotumėte. Bendra gi viskam yra fantastinės atsikūrimo savybės: atorodytų, kad numirė, ale ėmė ir iš pelenų prisikėlė.
Viskas paremta kažkokia tai Senovės Egipto legenda, kad vietiniai nupušėliai kažkaip ten tą paukštį sudegindavo, o tas imdavo ir iš savo paties pelenų atsikurdavo kažkaip. Tai štai ir atsikuria visokie.
Fantastų klubas "Feniksas"
Feniksas - toksai fantastikos klubas iš Kauno, kuris buvo esminis pirmųjų Lituanicon festivalių organizuotojas ir hostintojas, todėl tie festivaliai ir vyko Kaune. Klubas yra vienas iš seniausių Lietuvoje, pusiau legaliai (nes sovietmečiu viskas, kas nekomunistiška, buvo nelegalu) įsikūręs dar 1984 metų spalio 14, taip kad kaip reikiant jau senas.
Vienok kadangi žmonės iš Kauno migruoja į Vilnių, tai ir festivalis, ir daugelis Fenikso klubo narių irgi po truputį išmigravo į Vilnių.
Kita gi vertus, klubas gyvuoja iki šiol, turi prezidentę - tai Elena Vitkauskaitė, ir iki šiol užsiima gera ir smagia veikla - rengia filmų peržiūras, larpus, o taip pat su Kaunu susijusią Lituanicon dalį.
Čia reikia prisiminti, kad pirmieji keli Lituanicon festivaliai vyko šio klubo organizuoti Kaune, taip kad čia ne šiaip sau klubelis, o labai rimta ir didelė Lietuvos kultūros dalis!
Verslo ir finansų feniksai
Feniksai - tai įmonės, kurių nekenčia ir klientai, ir tiekėjai, nes tai toksai kaip ir legalus aferizmas, o gal ir visai ne aferizmas, o tiktai verslas toksai, nes koks gi čia aferizmas, jeigu viskas čia legalu. Tai štai tokia čia ir yra ta rūšis feniksų, kuri su fantastika gal tiek bendro teturi, kad vis stebuklingai atsikuria - tai visokios atsikuriančios įmonės.
Klasikinis verslo feniksas - tai įmonė, kuri vadinosi, pvz., UAB "Dunių rojus", užsiėmė kokia nors veikla, kažkuo prekiavo, o paskui ėmė ir subankrutavo. O po bankroto ėmė ir paaiškėjo keisti faktai: įmonė, pasirodo, yra visiškai įsiskolinusi visiems, kam papuola, prisiėmusi prekių ir paslaugų už daug pinigų, neturi jokio turto. Dar paskui paaiškėja, kad didžiausias paslaugų užsakovas, kuriam ta įmonė labiausiai skolinga, buvo kita įmonė, kuri priklauso tam pačiam savininkui. Ir todėl, kad tai įmonei šita apsibankrotinusi įmonė skolinga labiausiai, tai kitos įmonės dar ir pretenzijų taip tiesiogiai pareikšti negali ir negalėjo.
Praėjus neilgam laiko tarpui, paaiškėja, kad ta sena įmonė dar ir savo pavadinimą prieš bankrotą perleido kitai įmonei, kuri priklauso tam pačiam savininkui. Taigi, nauja įmonė irgi vadinasi UAB "Durnių rojus", tiktai turi kitą įmonės kodą. O savininkas - tas pats. Ir pas tą įmonę stebuklingai kažkaip atsidūrė ir prekės, kurias bankrutavusi įmonė pirko iš kitų įmonių, bet už kurias nieko nesumokėjo. Ir ten pat atsidūrė ir pinigai iš klientų, kurie mokėjo už prekes avansu, nes ta sena bankrutavusi įmonė pinigus pervedė už kažkokias neaiškias paslaugas. Žodžiu, gavosi taip, kad nauja įmonė prisivogė iš klientų, iš tiekėjų, viskas nukeliavo pas naują įmonę, ir nieko to atgauti nesigauna, nes didžiausia bankroto skola - naujajai įmonei.
Ir dar daugiau, su ta pačia iškaba "Durnių rojus" tas pats savininkas su tais pačiais darbuotojais, tais pačiais baldais ir taip toliau sėdi netgi tose pačiose patalpose ir siunčia visus velniop ir aiškina, kad jis niekam nieko neskolingas.
Tai štai taip atrood klasikiniai feniksai.
Naujesni feniksai nėra tokie įžūlūs, nes po kažkiek teismų juos visgi ima užlenkinėti mokesčiai. Kaip žinia, VMI vadovaujasi nuostata, kad yra turinio viršenybė prieš formą - tai dar vadinama mokesčių viršenybė prieš įstatymus. Taigi, pas tokį feniksą ateina mokesčiai ir padrožia. Ypatingai įžūlius padrožia dar ir per teismus kas nors.
Visgi gudresni feniksai vis dar pasitaiko - jie tik žino, kad reikia mokesčius susimokėti, kad VMI jų nedusintų, ir kad geriau visgi pavadinimą ir įmonės adresą pakeisti, kad nesigautų taip lengvai užbylinėti. Dar gudresni sukuria kelias įmones, per kurias skirtingais būdais permetinėja ir darbuotojus - tada atrodo, kad egzistuoja ir įmonių grupė, kurioje dalis įmonių pelningos, o dalis bankrutuoja, tačiau viskas kaip ir legalu, nes ko gi nepasitaiko tame versle, kur sunku suprognozuoti, ar gausi pelną, ar nuostolius...