Pipedija - tautosaka, gandai, kliedesiai ir jokios tiesos! Durniausia wiki enciklopedija durnapedija!


Vilniaus katedra

Iš Pipedijos - durniausios enciklopedijos.
(Nukreipta iš Vilniaus Katedra)
Jump to navigation Jump to search
Maždaug XIXa. pabaigos - XXa. pradžios nuotraukoje matome, kad šalia Katedros buvo ne kas kita, o turgaus aikštė. O dabargi kunigai kliedi apie susigalvotas sakralines erdves, bandydami šitaip nusavinti viską, kas tik yra aplink neteisėtai užgrobtą šventyklą

Vilniaus katedra ar dar vadinamoji arkikatedra, stovinti Šventaragio slėnyje - išties pagonių lietuvių šventykla, neteisėtu smurtu nusavinta Vatikano kunigų, pastatant ant jos naują pastatą, sugriaunantį vieną iš iškiliausių XII-XIIIa. Lietuvos architektūrinių paminklų - Perkūno šventyklą (šiosios likučiai, tarp kitko, iki šiol slepiami Katedros požemiuose, bet nuo to laiko, kai Katedrą atgavo klerikalai, nerodomi žmonėms).

Todėl arkikatedros naudojimas pasišlykštėtinoms apeigoms, niekinančioms lietuvių istoriją, praeitį bei tikėjimą, yra ne tik neteisėtas, bet ir draustinas, o dabartinis katedros pastatas turi būti grąžintas lietuviško tikėjimo atstovams. Istorinis teisingumas turi būti atkurtas, o menama sakralinė erdvė perduota tikrųjų jos savininkų reikmėms.

Mes pasisakome vienareikšmiškai už istorinio teisingumo atstatymą ir prieš nusikalstamą valdžios neveiklumą, de facto įteisinant religiniu ir etniniu pagrindu vykdytą lietuvių tautos genocidą Viduramžiais ir reikalaujame, kad katedros pastatas būtų perduotas lietuviško tikėjimo reikmėms, taip atkuriant istorinį teisingumą.